ورود  \/ 
ثبت نمودن

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: سازمان پدافند غیرعامل از دانشگاه آزاد ، در بعضی از مقاطع تکمیلی پیشنهادهایی برای جذب دانشجو به‌صورت بورس تحصیلی دارد.
سردار غلامرضا جلالی با اشاره به دیدگاه وزارت علوم مبنی بر عدم توسعه رشته‌ها اظهار کرد: سازمان پدافند غیرعامل مخالف با سیاست‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده و معتقد است امروز توسعه رشته‌ها در حوزه‌های استراتژیک و بین‌رشته‌ای باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وی با اشاره به ارتباط علمی و تحقیقاتی پنج دانشگاه تحت نظر نیروهای مسلح با سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: طرح‌های مطالعاتی و پایلوت سازمان پدافند غیرعامل کشور توسط دانشگاه‌های تحت نظر وزارت دفاع و با ابلاغ درون سیستمی انجام می‌شود.
سردار جلالی با اشاره به رویکردهای دانشگاه آزاد ادامه داد: سازمان پدافند غیرعامل آمادگی تأسیس رشته‌های مورد نیاز دستگاه‌های اجرایی را در واحد تهران‌شمال داشته و در بعضی از مقاطع تکمیلی پیشنهادهایی برای جذب دانشجو به‌صورت بورس تحصیلی دارد.
سردار جلالی با ذکر قابلیت‌های منحصر به‌فرد دانشگاه آزاد افزود: اکنون در حوزه شیمی، بیولوژی، نفت و سایبری نیازمند ایجاد مقاطع تکمیلی و تربیت نیروی متخصص هستیم و با استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی می‌توان به‌شکل مشترک این رشته‌ها را راه‌اندازی کرد.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در پایان تصریح کرد: برای پنج صنعت مهم کشور که با سامانه‌های کنترل صنعتی سایبری کار می‌کنند نیاز به تأسیس رشته طراحی مدیریت اجرایی اسکادا دیده می‌شود که برای حوزه‌های هسته‌ای، برق، نفت و گاز ضروری است، می‌توان یک رشته مشترک برای همه حوزه‌ها تعریف کرد.

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید