ورود  \/ 
ثبت نمودن

دستورالعمل شیوه پذیرش دوره های پسا دکتری و کوتاه مدت مطالعاتی ویژه دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه فردوسی مشهد تدوین شد.

دستورالعمل شیوه پذیرش دوره‌های پسا دکتری و کوتاه مدت مطالعاتی ویژه دانشجویان غیر ایرانی در دو بخش تهیه شده است.براساس این دستورالعمل درخواست متقاضیان غیر ایرانی برای دوره‌های پسادکتری پس از دریافت توسط اداره دانشجویان بین‌الملل، به معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه ارسال خواهد شد و این معاونت، درخواست را برای بررسی موضوع، تعیین مجری دوره و تنظیم پیشنهاد به دانشکده ارجاع می‌دهد.
پذیرش دانشجویان منوط به معرفی از سوی سازمان، دانشگاه، یا مؤسسه حامی معتبر بوده و باید ضمانت مالی لازم ارائه شود.
نتیجه بررسی گروه و دانشکده به انضمام پیشنهاد تدوین‌شده برای تصمیم‌گیری به معاونت پژوهش و فناوری عودت داده‌شده و نتیجه به اداره دانشجویان بین‌الملل ابلاغ می‌شود.
هزینه‌های دوره به‌حساب ارزی اداره دانشجویان بین‌الملل واریز و به‌عنوان عوائد ارزی معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه محسوب می‌شود.
هزینه دوره برای هرسال معادل ۵۰۰۰ یورو است که توسط مؤسسه حامی پرداخت می‌شود. از این مبلغ ۴,۰۰۰ یورو در ۴ قسط (هر قسط به میزان ۱۰۰۰ یورو) در اختیار پژوهشگر پسادکتری قرار می‌گیرد. مابقی طبق جدول زیر برای پوشش هزینه‌ها اختصاص می‌یابد.هزینه‌های دوره و سهم هر واحد به‌صورت ریالی توسط معاونت پژوهش و فناوری پرداخت خواهد شد.
براساس این دستورالعمل درخواست متقاضیان غیر ایرانی برای دوره‌های کوتاه‌مدت تحقیقاتی پس از دریافت توسط اداره دانشجویان بین‌الملل به دانشکده برای اظهارنظر گروه و معرفی استاد راهنما ارسال می‌شود.
شهریه ثابت ماهانه (Tuition fee) به میزان ۱۵۰ یورو تعیین و همچنین هزینه خدمات آزمایشگاهی، کارگاهی و دفتری (Bench fee) ماهانه بین ۱۵۰-۶۰۰ یورو با نظر معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه تعیین می‌شود و ۱۰۰ درصد هزینه تحقیق در اختیار مجری قرار می‌گیرد.
هزینه‌های دوره به‌حساب ارزی اداره دانشجویان بین‌الملل واریز و به‌عنوان عوائد ارزی معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه محسوب می‌شود.
معادل ریالی هزینه‌های واریزی دوره توسط معاونت پژوهش و فناوری و طبق جدول زیر در اختیار واحدهای مربوطه قرار می‌گیرد:

20 درصد سهم دانشگاه20 درصد سهم مدیریت همکاری های علمی بین المللی دانشگاه (بابت خدمات)40 درصد به منظور تشویق عضو هیئت علمی به پژوهه (ب) استاد اضافه می شود.20 درصد سهم دانشکده و گروه مربوطه

 

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید