ورود  \/ 
ثبت نمودن

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از تلاش برای تکمیل ۱۷ پروژه خوابگاهی نیمه‌تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور طی یک سال آینده خبر داد.


دکتر سیما سادات لاری گفت: در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ۴۱ خوابگاه دانشجوی در دست ساخت وجود دارد که با توجه به میزان موفقیت هر پروژه با نگاه به امکان تکمیل ساخت خوابگاه طی یک سال اخیر، ۱۷ خوابگاه واجد شرایط وجود دارد که ما در تلاش هستیم طی یک سال آینده تکمیل و در اختیار دانشجویان متقاضی خوابگاه قرار گیرد.
وی با بیان این‌که در بودجه برای تکمیل و ساخت این خوابگاه‌ها هیچ منابعی در نظر گرفته نشده است و این در حالی است که پروژه‌های خوابگاهی در دست ساخت دانشگاه‌های علوم پزشکی بین ۱۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند، ابراز داشت: بر این اساس معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به این موضوع ورود پیدا کرد که چرا علی رغم وجود این تعداد خوابگاه در دست ساخت روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی قادر به انجام اقدامی برای تکمیل این پروژه‌ها نیستند؟
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تاکید بر این‌که به دنبال تلاش صورت گرفته قول ارائه وام‌هایی را از سوی بانک‌های رفاه و ملت برای پیشبرد ساخت و تکمیل این خوابگاه‌ها گرفته‌ایم، بیان داشت: نشستی که در حال برگزاری است سومین نشست با رؤسا، معاونان فرهنگی و دانشجویی و توسعه و مدیریت منابع دانشگاه‌های علوم پزشکی است که شرایط تکمیل ساخت خوابگاه خود را تا یک سال آینده دارند؛ در پی این هستیم که بتوانیم دغدغه‌های این عزیزان را برطرف و راه را برای دریافت وام از بانک‌های مربطه برای توسعه و تکمیل خوابگاه‌های دانشگاهی تسهیل کنیم.
وی ادامه داد: در اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی این درخواست را داشته‌ایم تا شاخص خوابگاه‌های متاهلی افزایش پیدا کند و ساخت این خوابگاه‌ها در اولویت قرار گیرد. متاسفانه برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی از داشتن خوابگاه متاهلی برای دانشجویان متاهل خود محروم هستند که ما امید داریم این دانشگاه‌ها بتوانند تا انتهای سال موفق به ساخت واحدهای متاهلی برای دانشجویان متاهل خود شوند.وجود ۲۴ خوابگاه متاهلی و ۸۸۲ واحد متاهلی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور
سخنگوی وزارت بهداشت در این نشست که با حضور مسؤولان چهار دانشگاه اراک، رفسنجان، یزد و شاهرود برگزار شد، تصریح کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی برای دریافت وام‌های خود سؤالاتی دارند که در این نشست‌ها که با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت، رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت و مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار می‌شود، تلاش داریم این ابهامات را برطرف کنیم تا در فرصت کمی که در اختیار داریم بتوانیم تکمیل ۱۷ خوابگاه مورد نظر را با موفقیت پیش ببریم.
این مقام مسؤول به اهمیت ساخت خوابگاه‌های متاهلی اشاره کرد وگفت: تعداد خوابگاه‌های متاهلی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور کافی نیستند و ما اکنون دارای ۲۴ خوابگاه متاهلی و ۸۸۲ واحد متاهلی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی هستیم. در اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی این درخواست را داشته‌ایم که شاخص خوابگاه‌های متاهلی افزایش پیدا کند و ساخت این خوابگاه‌ها در اولویت قرار گیرد. متاسفانه برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی از داشتن خوابگاه متاهلی محروم هستند و امید داریم این دانشگاه‌ها بتوانند تا انتهای سال موفق به ساخت واحدهای متاهلی شوند.

 

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید