ورود  \/ 
ثبت نمودن

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: محققان مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی زاهدان موفق شدند با ترکیب دو داروی شناخته شده، ترکیبی جدید با کاربردی نوین در زمینه درمان اختلالات نفروپاتی، فیبروز ریوی و رتینوپاتی را به مجموعه دارویی کشور اضافه کنند.
دکتر محمد بخشانی با بیان این مطلب گفت: این دارو اولین اختراع ثبت شده در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است که از ترکیب دو داروی شناخته شده آتورواستاتین و ملاتونین به دست آمده است.
وی ادامه داد: این اختراع که به همت اعضای هیئت علمی و محققان مرکز رشد دانشگاه، در سامانه مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، به ثبت رسیده قرار است پس از رایزنی با کارخانجات تولید دارو در کشور، به چرخه دارویی اضافه شود.
وی افزود؛ تاثیر درمانی این ترکیب داروئی جدید در درمان بیماری‌هایی که به نوعی با برهم خوردن تعادل رادیکال‌های آزاد، ارتباط دارند اثبات شده است.این اختلالات که به طور عمده تحت عنوان اختلالات استرس اکسیداتیو (Oxidative stress) دسته بندی می‌شوند منجر به آسیب پایدار به سلول‌های مختلف مغزی و غیر مغزی می‌شود.
دکتر بخشانی با اشاره به فعالیت گسترده مرکز رشد فن آوری دانشگاه در حمایت از طرح های فن آورانه و اقداماتی که به تجاری‌سازی دانش تئوریک منجر می‌شود گفت: تمامی اعضای هیئت علمی دانشگاه که دارای ایده قابل ارائه‌ای هستند می‌توانند به واحد ثبت اختراعات مرکز رشد دانشگاه مراجعه کنند.

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید