ورود  \/ 
ثبت نمودن

تخصیص ظرفیت پذیرش دانشجو به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی بر اساس تعداد و مرتبه اعضای هیئت علمی، سرانه فضای آموزشی و پیوست خدمات رفاهی تعیین خواهد شد.

علی آهون منش با اشاره به بخشنامه «الگوی جدید تخصیص ظرفیت پذیرش دانشجو» که برای سال جاری از سوی معاونت آموزشی وزارت علوم به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است، گفت: بر اساس الگوی جدید «تخصیص ظرفیت پذیرش دانشجو» رشته‌های دانشگاهی محدود می‌شود و همچنین دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی به ازای هر عضو هیئت علمی صرف نظر از درجه وی که مربی، دانشیار و یا استاد باشد، ۴ دانشجو می‌توانند پذیرش کنند.
وی ادامه داد: اگر دانشگاهی یک هزار هیئت علمی داشته باشد می‌تواند ۴ هزار دانشجو پذیرش کند. با توجه به این بخشنامه وزارت علوم، دانشجویان همه دانشگاه‌ها دولتی و غیر دولتی کاهش می‌یابد.
رئیس اتحادیه مؤسسات و دانشگاه‌های غیر انتفاعی افزود: اما دانشگاه‌های دولتی چون همه بودجه خود را از دولت تأمین می‌کنند متضرر نمی‌شوند، ولی دانشگاه‌های بخش خصوصی که وابسته به دولت نبوده و از محل شهریه دانشجو امورات خود را تأمین می‌کنند، متضرر می‌شوند.
وی تاکید کرد: الگوی جدید تخصیص ظرفیت پذیرش دانشجو بر اساس طرح ساماندهی دانشگاه‌ها از امسال اجرا خواهد شد و باعث می‌شود دانشگاه‌های دولتی و غیر دولتی‌ها تحت فشار قرار گیرند.

 

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید