ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

کتاب بانک سوالات تغذیه مجموعه ایست بی نظیر از سوالات طبقه بندی شده سالهای گذشته و سوالات تالیفی باپاسخنامه تشریحی وذکر رفرنس وصفحه مربوط به سوال از رفرنسی که از آن سوال طرح شده . کتاب فوق 690 صفحه است .مزیت بزرگ این کتاب فارغ ازاینکه شامل بیش از7000 تست تغذیه میباشد این است که مشخص نموده از کدام فصول رفرنسها طی سالهای گذشته سوال طرح گردیده .

مولف کتاب خانم دکترموسوی دانشجوی دکتری دانشگاه علوم پزشکی تهران میباشد که رتبه تک رقمی کارشناسی ارشد ودکتری تغذیه میباشند .

. با توجه به رقابت بين داوطلبان كارشناسي ارشد –دکتری و علاقه شديد فارغ التحصيلان كارشناسي به ادامه تحصيل، نياز به ارائه مجموعه كاملي كه داراي ويژگي هاي منحصر به فردي باشد و براي داوطلبان عزيز مفيد واقع شود احساس مي شد، به همين دليل بنده حقير اقدام به تاليف اين كتاب نمودم.
از ویژگی های این کتاب که آن را از کتب دیگر متمایز می کند، داشتن رفرنس برای پاسخ های تشریحی است که می توانید پاسخ سئوالات را بر اساس منبع کراوس 2012 و مدرن 2006 مطالعه بفرمایید. از طرف دیگر، از محل هایی که مورد توجه طراحان سئوال است، سئوالاتی به شکل تألیفی طرح شده است که باعث توجه بیشتر به مباحث می شود.

 

جهت مشاهده اطلاعات بیشتر ودانلود بخشی ازکتاب و خرید آن اینجا کلیک کنید

فصل سه:

یکی از مشکلات رایج دانشجویان در ترجمه متون ایراد در ترجمه لغات در معنی واقعی آن لغت می‌باشد. بعنوان مثال اسم را جای فعل، صفت را بجای اسم و ... ترجمه می‌کنند و این ایرادات بشدت از روانی ترجمه جملات کاسته و باعث می‌شوند تا دانشجو برای درک بهتر مجدداً به اول جمله برگردد و تکرار این کار به شدت وقت آزمون را هدر می‌کند. بنابراین در این فصل ما بر این برآمدیم تا با آوردن بیش از دویست خانواده از پر کاربردترین لغات در آزمون‌ها این مشکل را تا حد قابل توجهی حل کنیم.

دانشجویان عزیز توجه فرمایند که باید از حفظ کردن تمامی آنها به یکباره خودداری کنند و هر هفته پانزده خانواده را حفظ کنند. و وقتی در هفته بعد به سراغ 15 تای بعدی می‌روند خانواده‌های قبلی را ابتدا مرور سریعی بکنند. این عمل در منتقل شدن اطلاعات به حافظه عمیق بسیار موثر است. ضمناً ترجمه فارسی این لغات هم در کنار آنها بیان شده است.

 

فصل چهار:

این فصل مهمترین و حیاتی‌ترین فصل کتاب محسوب می‌شود. با توجه به اینکه لغاتی که در این سالها در امتحانات بکار رفته است بارها تکرار شده‌اند، بنابراین دانستن این لغات امری حیاتی محسوب می‌شود. برای آسان‌سازی این امر برای دانشجویان، لغاتی که نسبت به بقیه دارای اهمیت بیشتری هستند از سال 83 در این فصل گردآوری شده و به ترتیب حروف الفبا به همراه معنی مرتب شده‌اند. به خاطر سپردن این لغات امری ضروری برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد محسوب می‌شود.

با توجه به اینکه این لغات همانند فصل یک در متون دیده نمی‌شوند بنابراین حفظ کردن آنها کمی برای دانشجویان مشکل خواهد بود. بنابراین در این قسمت تهیه و استفاده از فلش کارت یا روش‌های مرسوم دیگر بسیار کمک کننده خواهد بود. ضمنا در هر هفته باید یک ستون و نیم از این لغات حفظ شود و در طول هفته بارها تکرار شود. همچنین در هفته بعدی قبل از شروع به حفظ کردن لغات جدید، یکبار لغات هفته‌های قبل را از خود بپرسید تا تکرار باعث ورود این لغات به حافظه عمیق شما شود.

مجددا بیان می‌کنیم دانستن این لغات برای شرکت در آزمون حیاتی می‌باشد.

در فصل‌های 5 و 6 و 7 سوالات آزمون‌های وزارت بهداشت از سال 83 تا 90 بصورت گلچین و سالهای 91 و 92 بصورت کامل آورده شده‌اند. فقط بخاطر داشته باشید که زمان مراجعه به این سه فصل بعد از مطالعه کامل فصول قبلی می‌باشد تا محکی بر میزان توانایی شما در زدن تست بعد از مطالعه فصول قبلی باشد. مراجعه گاه به گاه و زودتر از موعد جز از دست دادن منبع سوالات و ارزشیابی غیر علمی از خود ثمری نخواهد داشت.

ضمنا ترجمه فارسی این متون همراه با جواب سوالات در آخر هر متن آورده شده است.

در انتها یاد آور می‌شود برای داوطلبینی که امکان شرکت در کلاس‌های موسسه معین را دارند، همزمان کردن مطالعه این کتاب با حضور در کلاس بازدهی آن را چندین برابر خواهد کرد.

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید