ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

دکتر ایرج حریرچی گفت: نیروهای طرحی پرستار پس از اتمام دوره طرح خود می توانند آن را برای دو سال دیگر تمدید کنند.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با بیان این که با کمبود نیروی پرستار مواجه هستیم، افزود: شمار پرستاران در کشور به ازای هر تخت بستری دولتی، 0.9 یعنی کمتر از یک نفر است در حالی که این عدد در کشورهای همسایه با شرایط اقتصادی مشابه ما حدود 2 است و در برخی کشورهای توسعه یافته حتی به 3 پرستار به ازای هر تخت هم می رسد.
وی افزود:گروه زیادی از پرستاران که دوره طرح دوساله ی آنان به پایان می رسد تقاضای ادامه خدمت در بیمارستان مربوط را دارند و قریب به اتفاق مدیران بیمارستان ها نیز به علت کمبود نیروی پرستار موافق به این ادامه خدمت هستند بنابراین وزیر بهداشت به همه بیمارستان های دولتی ابلاغ کرد که همه پرستاران طرحی می توانند دوره طرح خود را حداکثر دو سال دیگر تمدید کنند.
دکتر حریرچی کمبود پرستار را ناشی از ناهماهنگی بین نیاز کشور با ظرفیت دانشکده های پرستاری دانست و گفت: علاوه بر این ابلاغ که موجب افزایش نیروی پرستار در بیمارستان های دولتی می شود، ما با اضافه کردن رشته کمک پرستاری به دانشکده های پرستاری از امسال و همچنین افزایش ظرفیت دانشکده های پرستاری تلاش می کنیم شمار پرستاران را در کشور در سال آینده به حداقل یک ونیم پرستار به ازای هر تخت بستری دولتی برسانیم.
وی همچنین شمار نیروهای طرحی در رشته های مختلف علوم پزشکی را در کشور حدود30 هزار نفر اعلام کرد و گفت: 10 تا 20 درصد پرستاران در حال حاضر در بیمارستان های دولتی و دانشگاهی طرحی شاغل هستند.
دکتر حریرچی در پایان خاطرنشان کرد: تمدید طرح پرستاران از اول مهر امکان پذیر است و محدودیتی نیز برای انتخاب بیمارستان در شهرهای مختلف وجود ندارد

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید