ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

متخصصین بانک میکرو ارگانیسم های مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران موفق به راه اندازی آزمایشگاه تخصصی کشت سلولی در راستای تعیین ویژگی های پروبیوتیکی لاکتیک اسید باکتری ها شدند.
سرپرست مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران گفت:این خدمت که به بررسی توان اتصال باکتری های اسید لاکتیک از جمله پروبیوتیک ها به سلول های اپیتلیال دستگاه گوارش می پردازد پتانسیلی را برای معرفی سویه های ارزشمند پروبیوتیکی جهت استفاده در صنایع غذایی و دارویی ایجاد کرده است.
دکتر سید مجید تولیت افزود: افزودن پروبیوتیک ها به لبنیات صنعتی این امکان را فراهم می کند که محصولات لبنی با ویژگی های مطلوب به بازار عرضه شوند. در ضمن حق انتخابی برای مصرف کنندگان ایجاد می شود که راه جدیدی برای استفاده از محصولات سالم در پیش روی داشته باشند. سلامتی محصولات حاوی پروبیوتیک ها در واقع سلامتی دستگاه گوارش را تضمین و سیستم ایمنی را تقویت می کند.باتوجه به اهمیت پروبیوتیک ها در حفظ و ارتقاء سلامت انسان، جداسازی و شناسایی آنها در محصولات لبنی سنتی و به کارگیری آنها به عنوان مکمل در فرآورده های لبنی و خوراک دام و طیور ضروری به نظر می رسد.
شایان ذکر است که به دلیل استفاده از پروبیوتیک های وارداتی در صنایع لبنی از اهمیت انواع بومی کاسته شده و امکان استفاده از آنها بسیار محدود شده است.

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید