ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

قائم مقام سازمان سنجش آموزش کشور دلایل افزایش هزینه ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ را تشریح کرد.

آزمون نیمه‌متمرکز دکتری سال ۱۴۰۲ در روز ۱۱ اسفندماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود و داوطلبان شرکت در این آزمون برای ثبت‌نام تا پنج شنبه سوم آذرماه مهلت دارند تا با خرید کارت اعتباری ۳۷۸ هزار تومانی برای ثبت‌نام اقدام کنند.
برخی از داوطلبان آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۴۰۲ با ثبت پویشی در سامانه فارس من خواستار کاهش هزینه ثبت نام این آزمون شدند.
محمدحسین حاجیلو قائم مقام سازمان سنجش آموزش کشور درباره برگزاری آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سال ۱۴۰۲، گفت: برای برگزاری این آزمون، فعالیت‌های بسیاری از سوی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می‌شود و بر همین اساس هزینه‌های ثابت و متغیر این آزمون با توجه به حجم فعالیت‌ها و تورم موجود به صورت پله‌ای افزایش یافته است.
وی با اشاره به برگزاری آزمون‌های متفاوت از سوی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: این سازمان هزینه‌های زیادی را متحمل می‌شود که برای داوطلبان مشهود نیست و می‌توان به جرأت اذعان کرد که میانگین هزینه هر داوطلب آزمون دکتری با توجه به ۲۴۶ کدرشته امتحانی، حداقل دو برابر مبلغی است که از داوطلبان این آزمون هنگام ثبت نام دریافت می‌شود زیرا هرچه تنوع رشته‌ها بیشتر می‌شود خدمات بیشتری برای برگزاری آزمون مورد نیاز است.
معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به هزینه‌های عمومی و اداری برگزاری آزمون‌ها، گفت: بخشی از این هزینه‌ها صرف تهیه کاغذ و چاپ سؤالات و پاسخنامه، دستمزد طراحان سؤال و عوامل اجرایی و هزینه‌های مراکز برگزاری آزمون‌ها در تهران و شهرستان‌ها می‌شود.
حاجیلو با اشاره به استفاده سازمان از سرویس‌های حمل و نقل پستی زمینی و هوایی برای ارسال و بازگشت محموله سؤالات شامل دفترچه و پاسخنامه، گفت: تعرفه‌های ارسال مرسوله‌ها افزایش یافته است و راه دیگری به جز استفاده از این خدمات وجود ندارد.
قائم مقام رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: درصدد هستیم تا هزینه‌های اداری را به نفع داوطلب کاهش دهیم اما برخی از فرایندها برای حفظ سلامت آزمون و رعایت عدالت آموزشی در گزینش علمی بسیار ضروری است.
وی تصریح کرد: بهای تمام شده آزمون نیمه‌متمرکز ورودی دوره دکتری (Ph.D) سال ۱۴۰۲ بدون احتساب هزینه‌های محل برگزاری لحاظ شده است تا هزینه‌های دریافتی از داوطلبان بیش از این افزایش نیابد.

 

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید