ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

متقاضیان دکتری تخصصی (Ph.D) بدون آزمون دانشگاه خوارزمی سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ تا روز جمعه، ۲۹ اردیبهشت ماه جاری می‌توانند ثبت‌نام کنند.

 

شرایط داوطلبان دکتری بدون خوارزمی

طول دوره تحصیل دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر ۵ نیم سال باشد. کسب حداقل ۷ امتیاز از بخش امتیازات پژوهشی در زمان بررسی مدارک الزامی عنوان شده است.

داشتن حداقل یک مقاله علمی و پژوهشی یا ISI مستخرج از پایان‌نامه چاپ شده یا دارای گواهی معتبر چاپ دارای شماره و زمان چاپ مقاله، چنانچه متقاضی هنوز موفق به دفاع از پایان‌نامه خود نشده، مقالات ارائه شده باید در جهت رشته دانشجو باشد.

پذیرش برای ورود به دوره تحصیلی دکتری بدون آزمون دانشگاه خوارزمی، صرفا از بین دانش‌آموختگان دانشگاه‌های دولتی معتبر و از بین پردیس‌های خودگردان صرفا پردیس خودگردان دانشگاه خوارزمی انجام خواهد گرفت.

متقاضیانی که فاقد مدرک زبان هستند، می‌توانند در این فراخوان شرکت کنند، لیکن امتیاز مدرک زبان را کسب نخواهند کرد.

این افراد در صورت پذیرش و قبولی نهایی، باید تا قبل از آزمون جامع دکتری، مدرک زبان معتبرخود را با کسب حد نصاب لازم مطابق با ضوابط و مقررات دانشگاه، ارائه کنند.

داشتن حداقل معدل ۱۶ کارشناسی حداکثر یک نمره پایین‌تر از حد نصاب تعیین شده قابل قبول است.

دانشجو پس از کسب پذیرش در مقطع دکتری فقط تا پایان نیمسال اول تحصیلی، فرصت خواهد داشت مقاله خود را که دارای گواهی پذیرش است، به چاپ رسانده و اصل آن را ارائه کند، در غیر این صورت قبولی وی لغو خواهد شد. برای مقاله خارجی، داشتن شماره DOI شرط پذیرش قطعی مقاله است.

مجلات دارای سایر نمایه‌های معتبر بین‌المللی، معتبر محسوب نشده و در هر مورد نیازمند مستندات لازم در مورد کیفیت مجله و فرآیند داوری و بررسی‌های بیشتر است.

بنابراین چنانچه دانشگاه برای اعتبارسنجی مجلات و مقالات، مستندات بیشتری را طلب کند، داوطلب موظف است مدارک لازم را ارائه کند، ضمن آنکه مقالات خارجی اعم از ISI و SCOPUS و .... نباید در لیست سیاه وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار داشته باشند، در این صورت به آن امتیازی تعلق نخواهد گرفت.

متقاضیانی که هنوز دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد هستند، مشروط به اینکه تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ فارغ‌التحصیل شوند، می‌توانند از تسهیلات فوق استفاده کنند، در غیر این صورت پذیرش آنها لغو خواهد شد.

هر داوطلب فقط مجاز به انتخاب یک رشته/گرایش دکتری است.

دانش‌آموختگان دانشگاه‌های پیام نور، آزاد، غیر انتفاعی، دوره‌های مجازی، نیمه‌حضوری و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خارج از کشور مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند.

دانشجویان پردیس بین‌الملل دانشگاه خوارزمی نیز امکان شرکت در فراخوان را دارند. اولویت ادامه تحصیل دانشجو در همان رشته تحصیلی مرتبط در دوره کارشناسی ارشد مطابق با جدول رشته‌هاست.

تغییر رشته و گرایش پس از قبولی و کسب پذیرش به هیچ عنوان امکانپذیر نخواهد بود.

در صورت انصراف فرد پذیرفته شده، تعیین جایگزین فقط با تایید دانشکده و گروه مربوطه و کمیته معاونت آموزشی دانشگاه و با شرط کسب امتیاز لازم امکان‌پذیر خواهد بود.

ارائه یک نسخه از پایان‌نامه و نیز نسخه اصل سوابق کلیه فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و اجرایی داوطلب در زمان مصاحبه الزامی است.

با توجه به اینکه ادامه تحصیل در مقطع دکتری به صورت تمام وقت است، داوطلبان شاغل در وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای دولتی باید قبل از ثبت نام موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار خود را مبنی بر ادامه تحصیل کسب کنند.

پذیرش نهایی داوطلب به طور همزمان از طریق چند دانشگاه و سازمان سنجش آموزش کشور مجاز نیست، مضافا آن که داوطلب نمی‌تواند بطور همزمان توسط چندین دانشگاه درخواست پذیرش قطعی کند.

دانشگاه خوارزمی تاکید کرد؛ بدیهی است تاریخ اعلام شده برای ثبت‌نام تا ۲۹ اردیبهشت ماه جاری به هیچ وجه تمدید نخواهد شد و ثبت‌نام‌های پس از تاریخ یاد شده مورد بررسی قرار نمی‌گیرد.

پذیرش دانشجویان به صورت مشروط بوده و پس از تایید سازمان سنجش و مراجع ذی صلاح قطعی می‌شود.

در صورت احراز هرگونه مطلب خلاف واقع در مدارک ارسالی داوطلب در هر مرحله‌ای از ادامه تحصیل وی جلوگیری به عمل خواهد آمد و مسئولیت عواقب آن به عهده داوطلب خواهد بود.

متقاضیان باید جهت ثبت‌نام الکترونیکی تا ۲۹ اردیبهشت ماه جاری با مراجعه به سایت دانشگاه نسبت به انجام ثبت‌نام و ارسال مدارک اقدام کنند.

دانشگاه خوارزمی اعلام کرد؛ بر اساس آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از میان متقاضیان واجد شرایط، برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ ، در رشته‌های مشخص بدون شرکت در آزمون، دانشجوی دکتری می‌پذیرد.

شرکت در فراخوان و داشتن شرایط و دعوت شدن به مصاحبه به منزله پذیرش نهایی نیست. پذیرش نهایی بعد از اعلام اسامی پذیرفته‌شده‌ها توسط دانشگاه به سایت سازمان سنجش و تائید نهایی این سازمان و همچنین تائید صلاحیت عمومی متقاضی توسط دفتر گزینش دانشجوی وزارت علوم است.

دانش‌آموختگان دارای میانگین کل ۱۶ و یا بالاتر در مقطع کارشناسی برای تمامی رشته‌ها، دانش‌آموختگان دارای میانگین کل ۱۷ و یا بالاتر بدون احتساب نمره پایان‌نامه در مقطع کارشناسی ارشد برای تمامی رشته‌ها و دفاع از نمره پایان‌نامه با درجه عالی و خیلی خوب بین نمره ۲۰ -۱۸ هستند، تاریخ فراغت از تحصیل کارشناسی ارشد متقاضی باید از تاریخ اول شهریور ۱۴۰۰ به بعد باشد.
حتما بخوانید

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید