ورود  \/ 
ثبت نمودن

کلاس های حضوری دکتری رشته فیزیولوژی دکتر نورآبادی

درباره رشته دکتری فیزیولوژی

درباره رشته دکتری  فیزیولوژی

رشته  فیزیولوژی:

بسیاری از شما با پسوند لوژی آشنا هستید ، ایدئولوژی شاید بیشترین مورد استفاده را داشته باشد ، اکولوژی ، متدلوژی و ... و اینکه فیزیولوژی از رشته های قدیمی مراکز آموزش عالی است .به منظور تامین نیروی انسانی متعهد و متخصص در رشته فیزیولوژی و دستیابی به راههای تحقیق و تتبع در علوم وابسته به آن برای نیل به خودکفایی و در نتیجه حفظ و ارتقا سطح علم در نظام جمهوری اسلامی دوره کارشناسی ارشد (ناپیوسته )رشته فیزیولوژی با مشخصات زیر ارائه می گردد .

کارشناسی ارشد فیزیولوژی (ناپیوسته )به دوره اطلاق می شود که تحصیلات بالاتر از کارشناس را در بر می گیردو اولین مقطع تحصیلی پس از کارشناسی می باشد .
هدف از ایجاد آن تربیت افرادی لایق متعهد و کاردان می باشد که بتوانند برمبانی علم فیزیولوژی و متون علمی موجود احاطه یافته در اثر آشنایی با روشهای پیشرفته تحقیق در علوم و بدست آوردن کارایی و لیاقت و مهارت علمی و عملی لازم را به گونه ای کسب کنند که به خوبی بتوانند به تعلیم در این رشته پرداخته و از مقالات علمی و تحقیقات علوم فیزیولوژی و علوم وابسته در جهت پیشبرد مرزهای دانش و کمک به ایجاد روح علمی در جامعه استفاده نمایند .
باتوجه به گسترش روز افزون دامنه علم فیزیولوژی و تحقیقات دامنه داری که طی صد سال اخیر انجام گردیده و نیاز به شناخت عوامل بیماریزا و ارتباط آنها با انسان و نیز جهت کوشش در پژوهشهای علمی برای نیل به خودکفایی و اماده نمودن افراد جهت ادامه تحصیل تا مرحله دکتری علمی دایر نمودن این دوره اهمیت آن مشخص می گردد و تاسیس این دوره در دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران کاملا ضرورت است .

صنعت و بازارکار
دانشجویانی که این دوره آموزشی را طی می کندمی توانند در صورت داشتن شرایط لازم در موسسات آموزش عالی به امر تدریس و تحقیق پرداخته و همچنین ضمن کمک به امر برنامه ریزی در موسسات و مراکز درمانی و بهداشتی یا مراکز تحقیقاتی انجام وظیفه نمایند .

مواد امتحانی ضرایب مربوطه دکتری فیزیولوژی در سال 95 فیزیولوژی (4) فارماکولوژی (2) آناتومی (2) بیوشیمی (2)

مدارک مورد پذیرش دکتری فیزیولوژی در سال 95: کارشناسی ارشد فیزیولوژی – فیزیولوژی (انسانی جانوری و دام)-زیست شناسی گرایش جانوری و سلولی و مولکولی – پرستاری (از جمله بیهوشی)– مامایی- دکتری عمومی پزشکی- دندانپزشکی-دامپزشکی

ظرفیت پذیرش دکتری فیزیولوژی در سال 95:

دانشگاهدولتیمازادجمع کل
شیراز 21 3
شهید بهشتی21
ایران40
اهواز40
 جمع کل12214

 

 

مطالب مرتبط:

دانلود سوالات  دکتری فیزیولوژی

کلاس کنکور دکتری فیزیولوژی

جزوات نفرات برتر دکتری فیزیولوژی

آزمون های کشوری دکتری فیزیولوژی

مواد امتحانی و ضرایب مربوطه فیزیولوژی

مدارک مورد پذیرش دکتری فیزیولوژی

ظرفیت پذیرش دکتری فیزیولوژی

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید