ورود  \/ 
ثبت نمودن

رسالت :
رسالت دوره دکتری در رشته مشاوره توانبخشی ، تربیت متخصصین در زمینه مشاوره توانبخشی و دستیابی به راهکارهای جدید در زمینه مشاوره توانبخشی است.
با توجه به اینکه تعداد افراد مبتلا به ناتواناییهای مختلف به دلیل ارتقای سطح بهداشت و کاهش مرگ و میر ، وقوع حوادث ، بلایا و جنگ ها ، افزایش آمار طلاق ، گرایش به مواد مخدر و افزایش آمار جرم و بزهکاری رو به افزایش است ، علیرغم محدودیت منابع مورد نیاز و کمبود نیروی انسانی متخصص ، استفاده از پیشرفت ها و دستاوردهای علمی و آگاه بودن از آخرین شیوه های پیشگیری ، درمان و بازتوانی در دنیا یک نیاز اساسی و مهم است ، آموزش ها هر چه تخصصی تر و پیشرفته تر باشد ، می توان نگرشی امیدوارانه تر به امر پیشگیری ، بازتوانی و مشاوره روانی افراد دارای نیازهای اجتماعی ، جهت ذیل به زندگی مستقل داشت. از آنجا که هدف و رسالت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تربیت اندیشمندان و پژوهشگران در زمینه های توانبخشی ، رفاه ، مشاوره ، روان شناسی ، علوم اجتماعی و .. به منظور ارتقاء سطح دانش ، نگرش و رفتار افراد جامعه نسبت به ناتوانی های مختلف است. ایجاد رشته مشاوره توانبخشی در سطح دکتری از گام های اساسی و مهمی است که در این زمینه بر می دارد.
انتظار می رود دانش آموختگان مقطع دکتری تخصصی در رشته مشاوره توانبخشی نیازهای آموزش ، پژوهشی دانشگاه ها و موسسات علوم پزشکی ، شماوره و روان شناسی در کشور را در این زمینه تامین نمایند و همچنین با انجام پژوهشهای پایه و بالینی ، باعث ارتقای سطح دانش مشاوره توانبخشی در سطح منطقه و جهان شوند.

مدارک مورد پذیرش دکتری مشاوره توانبخشی95-96:

کارشناسی ارشد مشاوره روانشناسی در کلیه گرایش هاـ کار درمانی ـ فیزیوتراپی ـ گفتار درمانی ـ شنوایی شناسی ـ رفاه اجتماعی ـ روانشناسی سلامت ـ روانشناسی نظامی ـ کودکان استثنایی ـ مدیریت توانبخشی ـ اعضای مصنوعی و وسایل کمکی ـ پرستاری و دکترای عمومی پزشکی

مواد امتحانی و ضرایب مربوطه مشاوره توانبخشی95-96:

نظریه های پیشرفته مشاوره و روان درمانی (1/5) آسیب های روانی (1/5) آزمون های روانی (1) مشاوره در بحران (1/5) اصول توانبخشی روانی (2/5)روانشناسی مثبت گرا(1/5) مشاوره در اعتیاد (2) مشاوره گروهی و خانواده (2) آمار و روش تحقیق (1/5)

 

مطالب مرتبط:

کلاس کنکور دکتری مشاوره توانبخشی

جزوات نفرات برتردکتری مشاوره توانبخشی

ظرفیت پذیرش دکتری مشاوره توانبخشی

مدارک مورد پذیرش دکتری مشاوره توانبخشی

مواد امتحانی و ضرایب مربوطه مشاوره توانبخشی

آزمون های کشوری دکتری مشاوره توانبخشی

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید