ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *
01 فروردين

درباره MSRT - MHLE

MHLE

 

 

آزمون زبان MHLE چيست؟

آزمون MHLE مخفف عبارت (Ministry of Health Language Exam)، آزمون زبان وزارت بهداشت است كه در دسته آزمونهای عمومی زبان قرار می گیرد. داوطلبان شرکت در دوره دکتری PHD و دکترای تخصصی مربوط به رشته های علوم پزشکی باید مدرک زبان mhle را داشته باشند.

البته داوطلبان تحصیل در رشته های علوم پزشکی علاوه بر این آزمون می توانند در آزمون های MSRT و تولیمو هم شرکت کنند و مدارک این آزمون ها هم از نظر وزارت بهداشت قابل قبول است.

اعتبار مدرک MHLE

مدرک آزمون ام اچ ال ای، برای مصاحبه آزمون دکتری و یا آزمون جامع دکتری، توسط کلیه دانشگاه های علوم پزشکی کشور قابل پذیرش و معتبر است. این مدرک، علاوه بر قابلیت ارائه به دانشگاه ها حین مصاحبه دکتری، جهت کسب فرصت مطالعاتی و یا بورسیه های تحصیلی دولتی قابل استفاده خواهد بود. در خصوص مدت اعتبار مدرک MHLE نیزباید گفت که اعتبار مدرک این آزمون همانند آزمون تافل ، 2 سال می باشد.

زمان برگزاری آزمون MHLE

آزمون MHLE در هر سال حدود 5 تا 6 بار برگزار می شود. زمان دقیق برگزاری آزمون ام اچ ال ای در جدول زمانبندی آزمونهای وزارت بهداشت اعلام می شود.این تقویم آزمون در ابتدای هر سال منتشر می شود.

ترکیب سوالات آزمون MHLE

اين آزمون از مجموع 100 پرسش در سطح آزمون استاندارد تافل تشکیل شده است که 30 سؤال مربوط به درک مطلب شنیداری، 40 سؤال درباره واژگان، ساختار و دستور زبان و 30 سؤال در زمینه درک مطلب نوشتاری است. آزمونMHLE در مجموع 100 نمره دارد، و نمره منفی نیز در آن محاسبه نمی‌شود.

آزمون زبان MSRT چيست؟

آزمون MSRT در واقع همان MCHE است که توسط اداره بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم نام آن تغییر پیدا کرده است. اما تفاوتی در آزمون ایجاد نشده است و کلیه سرفصل ها مانند قبل در قالب چهار مهارت شنیداری، درک مطلب، لغت و ساختار مورد آزمایش قرار می گیرد. مدرک این آزمون تنها در داخل کشور اعتبار دارد.

بخش های آزمون MSRT

این آزمون از سه قسمت تشکیل شده است:

   بخش مهارت شنیداری (Listening Comprehension) شامل ۳۰ سوال شنیداری در ۱۵ دقیقه

   گرامر و ساختار (Structure and Written Expression) شامل ۳۰ تست در ۲۰ دقیقه

   مهارت درک مطلب (reading comprehension) شامل ۴۰ تست در ۴۰ دقیقه

تاریخ اعلام نتایج آزمون MSRT

آزمون زبان MSRT تقریبا هر ماه توسط وزارت علوم برگزار می گردد و نتایج آن معمولا ۳ تا ۴ روز بعد از طریق وب سایت این آزمون اعلام می گردد.

 

کلاس هاي آنلاين موسسه براي اين آزمون  

 

نام درسنام استادتعداد ساعتشهریه به تومان
Listeningدکتر اسماعیلی502.500.000
Reading
grammar

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید