ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

پیمان صالحی گفت: پایگاه اطلاع‌رسانی طرح ساماندهی پژوهشگران مستقل کشور به نشانی flr.atf.gov.ir در دسترس است.

دبیرکل شورای عالی عتف گفت: ساماندهی پژوهشگران مستقل کشور شامل این موضوع است که پژوهشگران مستقل به عنوان شغل حرفه‌ای در نظام اداری کشور پذیرفته شده اند، این افراد نباید در یک دستگاه دولتی یا خصوصی شاغل باشند و برای آنها بیمه داده شود، فرد باید دانش آموخته ارشد و دکتری باشد.‌ این افراد می توانند به عنوان پژوهشگر همکار با دانشگاه‌ها یا دستگاه‌ها فعالیت کنند.
وی گفت: همه این پژوهشگران بر اساس نظام رتبه‌بندی در ۴ سطح سطح‌بندی می شوند. این افراد همه در صورت کسب ۲۵ امتیاز در بدو ورود به عنوان پژوهشگر مستقل سطح ۴ هستند و در صورت کسب امتیازهای لازم تا سطح ۱ ارتقا می یابند
استاد دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: آیین‌نامه بیمه و مالیات پژوهشگران مستقل بر اساس طبق قوانین جاری کشور مشخص است و همکاری پژوهشگران در طرح های پژوهشی به عنوان سابقه شغلی تلقی می شود.
معاون پژوهشی وزارت علوم در مورد روند بررسی و تأیید پژوهشگران مستقل گفت: هیات مرکزی بررسی صلاحیت در دبیرخانه شورای عتف وظیفه بررسی پرونده های رسیده را بر عهده دارد و پرونده‌ها را برای ارتقا را بررسی می کند. اگر تعداد پرونده ها زیاد شد کارگزارانی در دانشگاه ها این روند بررسی ها انجام می دهند.
صالحی یادآور شد: در آیین‌نامه ساماندهی پژوهشگران مستقل شورای راهبری پیش‌بینی شده است. رئیس شورا نایب رییس شورای عتف یعنی وزیر علوم است و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزیر کار، رفاه اجتماعی، وزیر جهاد کشاورزی و رئیس دانشگاه آزاد از جمله اعضای این شورا هستند.
دبیرکل شورای عالی عتف یادآور شد: دستورالعمل نحوه امتیازدهی و اعطای گواهی پژوهشگران مستقل هم در آیین‌نامه ذکر شده است. کسی که می‌خواهد پژوهشگر مستقل بشود باید امتیازات لازم را بر اساس آیین‌نامه کسب کند.

 

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید