ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

درباره رشته دکتری پروتئومیکس

در شیمی پروتئین ، همانگونه که از نامش پیداست ، تلاش می شود تا ویژگی های شیمیایی پروتئین بررسی شود، بدین معنا که از روی یک فعالیت شیمیایی مشاهده شده ( و یا از روی یک فنوتیپ) ژنها و پروتئینهای مسئول بروز این ویژگی ها شناسایی گردند.

با پیشرفت های سریعی که در اوایل دهه 1990 میلادی در روش های آنالیز به وسیله طیف سنجی جرمی ، گسترش بانکهای اطلاعاتی پروتئین و الگوریتم های جستجوی آنها به وجود آمد، این امکان برای متخصصان شیمی پروتئین حاصل شد تا پروتئین های جدا شده به وسیله الکتروفورز دو بعدی را شناسایی و میزان بیان آنها را بررسی نمایند. بدین ترتیب دانشمندان امیدوار شدند که بتوانند مطالعات پروتئینها را در مقیاس بزرگ انجام دهند. در همین راستا در سال 1994 ، در نخستین کنگره الکتروفورز دو بعدی در سیه نا واژه پروتئوم برای نخستین بار مورد استفاده قرار گرفت.

رسالت :

رسالت رشته پروتئومیکس کاربردی تربیت متخصصین کارآمد با توانمندی علمی در تشخیص زودرس بیماریها که منجر به کاهش هزینه های درمانی ، افزایش امید به زندگی و تحکیم ضریب سلامت جامعه می گردد.

امکان تعریف شاخصهای تشخیصی متفاوت جهت هر بیماری و افتراق آن از سایر بیماریها.

به کارگیری روش های موثر درمانی از طریق پروتئومیکس کاربردی با تعیین اهداف داروئی

کاهش مصرف دارو

افزایش کارایی نیروی انسانی

به کارگیری دانش آموختگان این رشته در کلیه مراکز تحقیقاتی پزشکی و حتی غیر پزشکی از جمله مرکز تحقیقات گوارش ، مراکز تحقیقات پیوند ، مرکز تحقیقات غدد و متابولیسم ، چشم ، اعصاب ، نانوتکنولوژی ، تنفسی و ... امری الزامی می باشد لذا پیش بینی می گردد میزان اشتغال زایی این رشته با توجه به روند پیشرفت شاخه های گوناگون علم پروتئومیکس فزاینده و حداقل در هر سال به حدود 15-10 نفر نیاز خواهد بود. دوره دکتری تخصصی پروتئومیکس کاربردی ، متخصصینی را تربیت خواهد نمود که با تسلط کامل به اصول پایه ای و کاربردی علم پروتئومیکس ، در آینده می توانند با کمک به تشخیص زودهنگام و حتی پیش بینی ابتلا به بیماری های صعب العلاج ، موجب درمان بیماری و نیز کاهش هزینه های تشخیص و درمان بنحو قابل ملاحظه ای می شود.

دانش آموختگان این رشته افزون بر تامین نیروی انسانی کارآمد و متخصص در این رشته، در پنج بعد پژوهشی، آموزشی، مشاوره ای، خدماتی و ارتباطی ایفای نقش خواهند نمود.

 

 

 

مطالب مرتبط:

آزمون های کشوری دکتری پروتئومیکس

کلاس کنکور دکتری پروتئومیکس

جزوات نفرات برتر دکتری پروتئومیکس

مدارک مورد پذیرش دکتری پروتئومیکس کاربردی

مواد امتحانی و ضرایب مربوطه پروتئومیکس کاربردی

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید