ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

 دوره دکتری رشته اپیدمیولوژی شاخه ای از علوم پزشکی است که به مطالعه توزیع و عوامل تعیین کننده حالات یا پیش آمدهای مرتبط با تندرستی در جمعیتهای معین و به کارگیری این مطالعه برای مبارزه با مشکلات بهداشتی و سلامتی می پردازد.
انتظار می رود دانش آموخته این مقطع با کسب دانش و مهارت در زمینه های مختلف اپیدمیولوژی، علاوه بر گسترش جنبه های علمی و نظری رشته به آموزش آن پرداخته، با نقد دقیق مطالعات در جهت کمک به رعایت اصول علمی روشهای تحقیق و گردآوری داده ها و تحلیل آنها و در ساختارهای تحقیقات پزشکی و سلامت جامعه فعالیت کند و با تکیه بر تفکر و علم اپیدمیولوژی، کسب توانایی تحلیل سیاستگذاری، روشهای انتقال دانش حاصل از تحقیقات به حوزه های برنامه ریزی و عملیاتی توان مشارکت فعال در نظام سلامت کشور را به دست آورد. این رشته به راحتی با سایر رشت هها ترکیب شده و به دلیل ماهیت کاربردی آن، گرایش متقابلی بین متخصصین این رشته و سایر رشته ها برای همکاری وجود دارد. عدالت محوری، قانونمندی و تفکر سیستمیک داشتن، ایجاد مستندات و بهره گیری از آنها و تصمیم گیری بر اساس شواهد از خصوصیات بارز آن است.
امید است که این برنامه در ده سال آینده به عنوان یکی از موفقترین برنامه های تحصیلات تکمیلی در علوم پزشکی کشور بتواند دانش آموختگانی به جامعه تحویل دهد که جزو کارآمدترین مدیران، تاثیرگذارترین مشاورین و قویترین پژوهشگران بوده و در ارتقاء سلامت جامعه نقش آفرینی موثری داشته باشند.
دانش آموختگان این رشته در سه بعد آموزشی، پژوهشی و مدیریتی ایفاء نقش خواهند نمود.

 

مطالب مرتبط:

آزمون های کشوری دکتری بهداشت حرفه ای

کلاس کنکور دکتری بهداشت حرفه ای

جزوات نفرات برتردکتری بهداشت حرفه ای

ظرفیت پذیرش دکتری بهداشت حرفه ای

مدارک مورد پذیرش دکتری بهداشت حرفه ای

مواد امتحانی و ضرایب مربوطه بهداشت حرفه ای

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید