ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

کلاس کنکور بیوشیمی کارشناسی ارشد با حضور دکتر جعفر نژاد

درباره رشته کارشناسی ارشد بیوشیمی

درباره رشته بیوشیمی

رشته بیوشیمی که زیست شیمی نیز نامیده میشود،علمی است که در سطح ملکولی به ماهیت موجودات زنده و همچنین کلیه فرآیندهای حیاتی می پردازد و اصول پايه را از علوم زيست شناسي، شيمي و رياضي اخذ ميكند. در علوم زیست شناسی مولکولی، میکروبیولوژی، فیزیولوژی، فارموکولوژی، ایمونوشیمی، نوروشیمی و بیوشیمی فیزیک دارای اهمیت ویژه ای میباشد. قوانین بیوشیمیایی،تمامی ارگانیسمها و فرایندهای زنده را تحت کنترل قرار میدهند.

غالبا در بیوشیمی به مطالعه ساختارها،عملکردها و میانکنشهای ترکیبات سلولی مانند پروتئین، کربوهیدرات، لیپید و اسید نوکلئیک و سایر بیومولکولها پرداخته میشود.

به عنوان مثال یک بیوشیمیست میتواند مکانیسم یک دارو را بررسی کرده، از مفاهیم شیمیایی، دستورالعملها و تکنیکها به منظور مطالعه تشخیص و درمان بیماریها و ارزیابی سلامت افراد استفاده نموده و به مطالعه روشهایی که ترکیبات ارگانیک در بدن به متابولیتهای سمی تبدیل میشوند بپردازد یا مثلا در علوم تغذیه، بیوشیمیستها به دنبال روشهایی برای افزایش فراوانی منابع غذایی ارزان قیمت ،تشخیص ترکیب شیمیایی غذاها ،توسعه روشهایی جهت استخراج مواد مغذی از محصولات زائد و ایجاد راهکارهایی به منظور طولانیتر کردن عمر محصولات غذایی هستند .

بیوشیمی به دو شاخه عمومی و بالینی تقسیم میشود، بیوشیمی عمومی عمدتا به ساختار و خواص ملکولهای تشکیل دهنده و فرآیندهای حیاتی بدن انسان می پردازد. بیوشیمی بالینی مطالعات خود را بیشتر بر روی مایعات بدن انسان متمرکز نموده و تغییرات ماهیت طبیعی مایعات در شرایط غیر طبیعی را بررسی مینماید.

بیوشیمیستها در آزمایشگاههای مدرن تحقیقاتی کار میکنند که باعث تحریک فعالیتهای خلاقانه آنها میگردد. آنها در منشا حیات، سلول، تاثیر ارگانیسمها بر روی سلول و چگونگی تغییر شرایط در جهت بهبود زندگی کنجکاو میباشند. این افراد، خلاق و سخت کوش بوده و از تعامل با متخصصان سایر علوم به منظور کشف کاربردهای این علم لذت میبرند. از آنجاییکه غالبا به طور گروهی کار میکنند، باید در این زمینه فعال بوده و با دیگران تعامل خوبی داشته باشند.

فارغ التحصیلان می توانند بعنوان مدرس مشغول کار شده یا در موسسات پژوهشی تولیدی مانند موسسات کشاورزی، نفت گیاهشناسی، سرم سازی، مراکز تحقیقاتی پزشکی، دارویی، صنایع غذائی و ... فعالینت نمایند.

 

مطالب مرتبط:

دروس امتحانی و ضرایب کارشناسی ارشد بیوشیمی
جزوات نفرات برتر کارشناسی ارشد بیوشیمی
مدارک مورد پذیرش کارشناسی ارشد بیوشیمی
منابع کنکورکارشناسی ارشد بیوشیمی
کلاس کنکور کارشناسی ارشد بیوشیمی
آزمون های کشوری کارشناسی ارشد بیوشیمی
ظرفیت پذیرش ارشد بیوشیمی
کلاس کنکور کارشناسی ارشد بیوشیمی (نمایش ویدئویی)
لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان (احسان)

  یکی هم من با پایه لیسانس رادیولوژی میشه بیوشیمی بخونم بعد دکتری بیوشیمی بالینی بخونم و شماره نظام بگیرم و ازمایشگاه بزنم؟ این کار شدنیه ؟ با دکتری بیوشیمی چه ازمایشگاهی میشه بزنم؟ هزینه تاسیسش حدودی چقدر میشه؟ لطف میکنین جواب بدین

 • بله میشه
  آزمایشگاه جنرال
  200میلیون

 • مهمان (احسان)

  در پاسخ به: تیم اداره سایت

  من که ارشد بیوشیمی بالینی نمیتونم بخونم پس چیکار کنم چی بخونم بشه دکتری بیوشیشیمی بالینی بگیرم و به هدفم برسم؟

 • مهمان (احسان)

  سلام این رشته عنوانش بیوشیمی بالینی هست یا بیوشیمی ؟ من هرچی تو دفترچه ها میگردم نیست کدوم دفترچه رو نگاه کنم بهداشت یا علوم اخه وزارت علوم زیست گرایش بیوشیمی داره بیوشیمی خالی رو من نمیتونم پیدا کنم خواهش میکنم کمکم کنین

 • سلام
  بیوشیمی بالینی توبهداشت

 • مهمان (حسین گل محمدی)

  سلام من میخوام کنکور ارشد رشته بیوشیمی بالینی بدم
  اگه ممکنه منابع بگید چی هستش برای کنکور 95

 • با سلام
  منابع را می توانید از لینک زیر بردارید.
  ****://***.phdpezeshki****/masters/laboratory-sciences/clinical-biochemistry/1618-%D9%85%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%B9-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A8%DB%8C%D9%88%D8%B4%DB%8C%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D9%84%DB%8C%D9%86%DB%8C.html

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید