ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

وزیر علوم تدوین طرح بورس صنعت برای دانشجویان و پذیرش دانشجو به شیوه استادمحور را دو طرح تحولی در معاونت آموزشی این وزارتخانه برشمرد و خواهان استمرار و توسعه آنها شد

محمدعلی زلفی‌گل در نشست هم‌اندیشی و همفکری معاونان آموزشی دانشگاه‌های استان تهران و دانشگاه‌های معین استان ها با حوزه معاونت آموزشی وزارت علوم گفت: فعالیت پایه‌ای و زیربنایی دانشگاه آموزش است و در پژوهش نیز ما پژوهش آموزش محور را دنبال می‌کنیم.

وی در این نشست در سالن شهدای علمی وزارت علوم افزود: حوزه آموزش حوزه آیین‌نامه و ضوابط است و رعایت چارچوب قوانین در این حوزه، انسجام و نظم‌بخشی را به سایر حوزه‌های دانشگاه‌ها منتقل می‌کند.

وزیر علوم با اشاره به تصویب پایه‌های تشویقی برای اعضای هیات علمی و اجرای آن از سال گذشته گفت: در ابلاغ این آیین‌نامه ها مثل فعالیت حوزه آموزش دقیق و شفاف عمل کردیم و الزامات حرفه ای دریافت تشویق را به صراحت در شیوه نامه آوردیم.

2 برنامه تحولی حوزه آموزش از دیدگاه وزیر علوم
وزیر علوم در این نشست تدوین طرح بورس صنعت برای دانشجویان و پذیرش دانشجو به شیوه استادمحور را دو طرح مهم تحولی در معاونت آموزشی وزارت علوم اعلام کرد و خواهان استمرار و توسعه آنها شد.

وی تاکید کرد: طرح بورس صنعت هم در راستای رفع نیازهای جامعه است و هم با ایجاد امید و انگیزه نسبت به آینده، باعث حفظ نخبگان در کشور می شود.

زلفی‌گل طرح پذیرش به شیوه استادمحور را طرحی دانست که باعث می شود اساتید بر اساس سامانه نان از میان استعدادهای برتر دانشجو پذیرش می کنند و رساله و پایان نامه دانشجو نیز بر اساس نیاز این سامانه از آغاز تحصیل مشخص می‌شود.

وی اظهار امیدواری کرد که طرح پذیرش دانشجو به شیوه استادمحور از مقطع دکتری به مقطع کارشناسی ارشد تسری یابد و هر دانشجویی بتواند بر اساس عضو هیات علمی که علاقه‌مند به فعالیت علمی با اوست، رشته تحصیلی را در هر یک از دانشگاه‌های کشور انتخاب کند.

زلفی گل همچنین تاکید کرد: همانند پژوهانه، اعضای هیات علمی یک درصد و دو درصد بین المللی، پژوهانه ویژه آموزش برای اعضای هیات علمی سرآمد لحاظ شود.

تجلیل از خدمات دکتر عموعابدینی، معاون آموزشی سابق وزارت علوم
وزیر علوم با بیان اینکه تغییر در مدیریت‌ها موجب پویایی در مجموعه می‌شود و لزوماً هر تغییری دلیل بر نارضایتی از عملکرد نیست، از زحمات و تلاش‌های قاسم عموعابدینی، معاون آموزشی سابق وزارت علوم با اهدای لوح سپاس قدردانی کرد.

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید