ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

اصلی ترین شرایط پذیرش برای تحصیل در مقطع دکترا در ایتالیا ارائه 55% نمره یا نمره معادل در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. در غیر این صورت اجازه ورود به دانشگاه برای تحصیل در مقطع دکترا در ایتالیا را نخواهند داشت.

 

سالانه بیش از صدها تبعه خارجی از کشورهای مختلف جهان به دلایل گوناگونی تحصیل در ایتالیا به ویژه در مقطع دکترا را انتخاب می کنند. زیرا تحصیل مقطع دکترا در ایتالیا مزیت های بی شماری را برای اتباع کشورهای خارجی به همراه دارد. اصلی ترین دلیل تحصیل مقطع دکترا در ایتالیا، این است که این کشور دارای موسسات آموزش مختلفی است که دانشجویان می توانند در آنها در مقطع دکترا تحصیل کنند. علاوه بر این، هر موسسه آموزشی در ایتالیا دوره های تخصصی را در زمینه موضوعی خاص ارائه می دهد، تا اطمینان حاصل کند که دانشجویان یک تجربه یادگیری کامل و غنی دارند.

برای درک بهتر از دلایل تحصیل مقطع دکترا در ایتالیا به جدولی که در این بخش از مقاله تهیه کرده ایم توجه فرمایید:

دلایل تحصیل مقطع دکترا در ایتالیاتوضیحات
ارتباط تاریخیایتالیا خانه قدیمی ترین دانشگاه های جهان به ویژه در مقطع دکترا می باشد.
دوره های آموزشی به دو زبان ایتالیایی و انگلیسیبرای جذب دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا، دانشگاه های ایتالیا دوره های تحصیلی را به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی ارائه می دهند.
اقامتگاه های مناسبپیدا کردن اقامتگاه در ایتالیا برای دانشجویان مقطع دکترا کار بسیار ساده ای است. زیرا دانشگاه های این کشور با همکاری دولت، اقامتگاه های ایده آلی را برای دانشجویان بین المللی ارائه کرده اند.

در نمودار زیر می توانید روند درخواست دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع دکترا در ایتالیا را طی سالهای اخیر مشاهده فرمایید:

بورسیه های دانشجویی متنوع در مقطع دکترا در ایتالیا

هزینه های تحصیل در مقطع دکترا در ایتالیا

یکی از اصلی ترین موضوعاتی که متقاضیان تحصیل مقطع دکترا در ایتالیا قبل از ورود به این کشور باید بررسی کنند، هزینه های تحصیل در مقطع دکترا می باشد. به طور کلی هزینه های تحصیل در ایتالیا بسته به سبک زندگی دانشجویان در این کشور و دانشگاه مورد نظر آنها متفاوت خواهد بود. زیرا بسیاری از دانشگاه ها و موسسات آموزشی در ایتالیا ساختار شهریه خود را ایجاد می کنند و از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت خواهد بود. با این حال در مورد تحصیلات دانشگاهی به ویژه در مقطع دکترا، حداقل هزینه قانونی برای ثبت نام و حداکثر سطح برای مشارکت دانشجویی وجود دارد، که نمی تواند بیش از 30% بودجه دولتی باشد. به طور کلی بسته به اینکه دانشجو در چه دانشگاهی درخواست می دهد و در کدام رشته تحصیلی در مقطع دکترا تحصیل خواهد کرد، هزینه سالانه می تواند 1050€ (یورو) باشد.

در نمودار زیر می توانید هزینه تحصیل مقطع دکترا در ایتالیا را با کشورهای مختلف جهان مقایسه کنید:

بورسیه های دانشجویی متنوع در مقطع دکترا در ایتالیا

البته به این نکته مهم نیز توجه فرمایید که هزینه تحصیل مقطع دکترا در ایتالیا بسته به اینکه شما در دانشگاه خصوصی تحصیل می کنید یا در دانشگاه دولتی متفاوت خواهد بود. زیرا هزینه تحصیل مقطع دکترا در دانشگاه های خصوصی به مراتب بالاتر از دانشگاه های دولتی می باشد.

نکته قابل توجه در خصوص تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی این است که، اغلب برنامه های تحصیلی در این مقطع به زبان انگلیسی به دانشجویان بین المللی ارائه می شود. بنابراین اگر مهارت های زبان ایتالیایی متقاضیان به اندازه کافی خوب نباشد، ممکن است دوره هایی در مقطع دکتری به زبان انگلیسی پیدا کنید. ایتالیا نقش مهمی در اصلاحات اخیر آموزش عالی به ویژه در مقطع دکتری ایفا کرده است. علاوه بر این، ایتالیا یکی از 4 کشوری است که منطقه آموزش اروپایی عالی را ایجاد کرده است. از سوی دیگر، ایتالیا بیش از هر جای دنیا مکان های ثبت شده در میراث جهانی یونسکو دارد، که در طول تحصیل دکترا چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن وجود دارد.

شرایط پذیرش مقطع دکترا در ایتالیا

تمامی متقاضیانی که به دنبال تحصیل در مقطع دکترا در ایتالیا هستند، باید شرایط پذیرش در این مقطع تحصیلی را به خوبی رعایت کنند. به طور کلی داوطلبانی که به دنبال پذیرش در مقطع دکترا در ایتالیا چه در برنامه تمام وقت و چه در برنامه نیمه وقت باید داری درصد لازم از نمرات در آزمون واجد شرایط باشند. اصلی ترین شرایط پذیرش برای تحصیل در مقطع دکترا در ایتالیا ارائه 55% نمره یا نمره معادل در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. در غیر این صورت اجازه ورود به دانشگاه برای تحصیل در مقطع دکترا در ایتالیا را نخواهند داشت.

برای آشنایی بیشتر با شرایط پذیرش مقطع دکترا در ایتالیا به جدولی که در این بخش از مقاله برای شما عزیزان تهیه کرده ایم توجه فرمایید:

شرایط پذیرش مقطع دکترا در ایتالیاتوضیحات
گذراندن دوره کارشناسیتمامی متقاضیان باید دوره کارشناسی سال اول خود را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند، علاوه بری این افرادی که دارای مدرک دو ساله هستند، ملزم به گذراندن دوره یک ساله بریج خواهند بود.
کارشناسی 4 سالهنامزدهایی که حداقل مدرک کارشناسی 4 ساله مور نظر در این حوزه را دارند، واجد شرایط هستند، اما فقط برای دوره دکترا تمام وقت
اتباع کشورهای خارجیمتقاضیان دارای مدرک کارشناسی ارشد از یک دانشگاه خارجی باید با گواهی معادل همراه با فرم درخواست آنلاین درخواست دهند.
لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید