ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

دوره دکتری تخصصی رشته انفورماتیک پزشکی به مجموعه ای از فعالیتهای آموزشی و پژوهشی اطلاق می شود که با استفاده از دانش، مهارتها و ابزارهایی که از هم افزایی و تعامل میان علوم رایانه، فن آوری اطلاعات و ارتباطات و علوم پزشکی به وجود آمده و از پژوهش، آموزش و تصمیم گیری پزشکی، گسترش نظام سلامت و درمان بیماران پشتیبانی میکند. این دوره بالاترین مقطع تحصیلی رشته ذکر شده در کشور است که به اعطای مدرک تحصیلی می انجامد.
دانش انفورماتیک پزشکی دانشی چند رشته ای است که از ترکیب علوم تشکیل شده است که هدف اولیه آنها جمع آوری، نگهداری، تحلیل و پردازش اطلاعات در حوزه علوم پزشکی و سلامت است. این علوم شامل رشته های مختلفی از دانش مانند علوم کامپیوتر و طراحی نرم افزار، دانش اطلاعات شناخت شناسی، مهندسی نیاز، مهندسی ارتباطات انسان،و کامپیوتر و ... می گردد.
رسالتی که تاسیس و گسترش رشته انفورماتیک پزشکی را اجتناب ناپذیر می سازد آموزش نیروی کارآزموده و متخصص، بومی سازی دانش و فن آوری و ایجاد و گسترش فرهنگ، ابزارها و فرایندهایی در کشور است که بتواند در راستای موارد ذیل تلاش کند:
- حجم داده ها، آگاهیها، اطلاعات و دانش پزشکی و سلامت به نحو مهارناشدنی در حال افزایش است. جمع آوری، طبقه بندی، ذخیره سازی، بازیابی و تحلیل این انبوه اطلاعات هرگز به روشهای سنتی امکان پذیر نیست و نیازمند متخصصین، روشها و ابزارهایی است که با بهره گیری از دانش داده ورزی بتوانند از این مهم برآیند.
- پشتیبانی فن آوری اطلاعات و ارتباطات از بهداشت و درمان صرفه جویی و ارزش افزوده اقتصادی قابل توجهی دارد که نمی توان از آن چشم پوشی کرد.
- کیفیت بهداشت و درمان قطعاً با به کارگیری روشهای سیستماتیک و با استفاده از علوم رایانه ای ارتقاء خواهد یافت.
- با گسترش به کارگیری ابزارها و فرایندهای مبتنی بر انفورماتیک پزشکی در دنیا، نیروی انسانی کارآزموده ای مورد نیاز است که جامعه بهداشت و درمان کشور را با این پیشرفت ها آشنا و فرهنگ استفاده از آن را در جامعه منتشر سازد.
دانش آموختگان این رشته دارای نقشهای آموزشی، پژوهشی، مشاوره ای و خدماتی می باشند.

 

مطالب مرتبط:

آزمون های کشوری دکتری انفورماتیک پزشکی

دانلود سوالات دکتری انفورماتیک پزشکی

کلاس کنکور دکتری انفورماتیک پزشکی

جزوات نفرات برتر دکتری انفورماتیک پزشکی

ظرفیت پذیرش دکتری انفورماتیک پزشکی

برنامه ریزی آموزشی دکتری انفورماتیک پزشکی

مواد امتحانی و ضرایب مربوطه انفورماتیک پزشکی

مدارک مورد پذیرش دکتری انفورماتیک پزشکی

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید