ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

سهمیه‌های مؤثر در انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1403 از جمله سهمیه ایثارگران، رزمندگان و مربیان است در تمامی مراحل از جمله انتخاب رشته و مصاحبه موثر است.

چند سالی است که سازمان سنجش مجری برگزاری آزمون دکتری در کشور به صورت یکپارچه بوده و تمامی متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های سراسری و آزاد باید در این آزمون مشترک شرکت کنند، از این رو داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد باید دفترچه ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۳ را که توسط سازمان سنجش از طریق نشانی sanjesh.org در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد را دانلود و مطالعه کنند.

متقاضیان استفاده از سهمیه‌های موثر در نظر گرفته شده در این آزمون می‌بایست در حین ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۳ نوع سهمیه خود را علامت بزنند تا سازمان سنجش به بررسی صحت آن بپردازد.

* سهمیه موثر در انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

دفترچه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد به صورت جداگانه منتشر نمی‌شود و متقاضیان تحصیل در این دانشگاه باید تمامی شرایط مندرج در دفترچه ثبت نامی که از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد را مطالعه کرده و دارا باشند. از این رو تفاوتی در سهمیه‌های موثر در انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد وجود ندارد. سهمیه‌های موثر در انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ به شرح زیر هستند.

 سهمیه ایثارگران در آزمون دکتری دانشگاه آزاد

متقاضیان استفاده از سهمیه ۵یا ۲۵ درصدی ایثارگران می بایست نسبت به تکمیل بند مربوطه در فرم ثبت نام اینترنتی اقدام کنند و نیازی به مراجعه به سایت ایثار ندارند، در صورت تائید از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران، در این آزمون در سهمیه ایثارگران گزینش خواهند شد، علاقمندان به استفاده از این سهمیه می‌بایست بند مربوطه در فرم نام نویسی آزمون دکتری را تکمیل کنند.

سهمیه رزمندگان در آزمون دکتری دانشگاه آزاد

متقاضیان استفاده از سهمیه رزمندگان ابتدا باید به یکی از ارگان‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا وزارت جهاد کشاورزی مراجعه کرده و فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان را تکمیل کنند. در صورتی که اطلاعات آن‌ها توسط ارگان ذی ربط تایید شود کد ۱۲ رقمی مختص داوطلب صادر شده و به آن ها تعلق خواهد گرفت که باید آن را درفرم ثبت نام دکتری وارد کنند.

سهمیه مربیان در آزمون دکتری دانشگاه آزاد

متقاضیان استفاده از سهمیه اعضا هیأت علمی باید از ارسال هر گونه مدرک به سازمان سنجش خودداری نمایند. سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد نسبت به استعلام وضعیت این داوطلبان از مرکز امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی اقدام و در صورت تائید شرایط سهمیه مذکور برای آنان منظور خواهد شد.

مشمولان سهمیه در انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

دارا بودن تمامی شرایط و ضوابط درج شده در دفترچه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ برای متقاضیان استفاده از سهمیه‌های ایثارگران، رزمندگان، مربیان و استعدادهای درخشان الزامی است.

حال به سوالات متداول شما درباره سهمیه موثر درباره سهمیه های موثر در انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ نیز می‌پردازیم.

 آیا نحوه اعمال سهمیه موثر بر آزمون دکتری دانشگاه آزاد با سراسری تفاوتی دارد؟

 خیر، تفاوتی در سهمیه های موثر در انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد وجود ندارد.

 سهمیه‌های موثر بر آزمون دکتری دانشگاه آزاد شامل چه مواردی است؟

 سهمیه‌های موثر در انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد شامل سهمیه‌های ایثارگران ۵ و ۲۵ درصدی، رزمندگان و مربیان بوده است.

 نحوه اعمال سهمیه در انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد به چه صورت است؟

 نحوه اعمال هر یک از سهمیه های موثر در آزمون دکتری با یکدیگر متفاوت بوده است.

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید