ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

عضو هیأت مدیره انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی ایران با بیان اینکه طی دو سال گذشته شاهد تعطیلی تعداد زیادی از آزمایشگاه‌ها در کشور بوده‌ایم، گفت: معوقات بیمه‌ها باید هرچه سریع‌تر پرداخت شود.
فریبا شایگان ادامه داد: آزمایشگاه برای ایفای این نقش نیازمند استفاده از تکنولوژی به روز دنیا، کیت و فرآورده های تشخیصی معتبر، پرسنل کارآزموده و ماهر، استقرار سیستم مدیریت کیفیت و...، است که دستیابی به این موارد نیازمند منابع مالی است.
وی اظهارداشت: آزمایشگاه تشخیص طبی به دلیل نقشی که در پیشگیری، تشخیص، درمان و پایش بیماری ها دارد، یکی از مهم‌ترین اجزای نظام سلامت کشور محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: بدون تامین منابع مالی، استفاده از تجهیزات و کیت های معتبر و مناسب و انجام روش ها و تست های تشخیصی جدید و استخدام نیروی انسانی توانمند امکان پذیر نیست و این امر سبب نقصان علمی در آزمایشگاه ها خواهد شد.
عضو هیأت مدیره انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی ایران تاکید کرد: تزریق به موقع منابع مالی دستیابی به اهداف نظام سلامت در بخش آزمایشگاه را که همان ارتقاء کیفیت خدمات قابل ارائه به بیماران است و تشخیص دقیق و به هنگام را میسر می سازد.
وی افزود: معوقات یک ساله بیمه ها در شرایطی که از یک طرف افزایش تعرفه در بخش آزمایشگاه طی سه ساله گذشته بسیار ناچیز بوده است و از طرفی آزمایشگاه مجبور به پرداخت به موقع حقوق و دستمزد و حق بیمه پرسنل، هزینه های کیت، تعمیر و کالیبراسیون تجهیزات و هزینه های کنترل کیفی و هزینه خدمات و اجاره بها و ...، است و همچنین، موظف به پرداخت مالیات پولی است که هنوز از بیمه ها دریافت نکرده است.
وی گفت: نتیجه تعطیلی آزمایشگاه ها یعنی بیکار شدن پرسنل آزمایشگاهی که در این شرایط سخت و بدون منابع مالی تنها عامل حفظ کیفیت ارائه خدمات آزمایشگاهی همانا وجدان کاری و احساس مسئولیت این قشر و مسئولین فنی آزمایشگاه ها بوده است.
شایگان ادامه داد: سهم آزمایشگاه از منابع بیمه در مقایسه با سایر خدمات بسیار اندک است ولی پرداخت همین سهم ناچیز با تاخیر یک ساله همراه است. لذا، شایسته است مسئولین برای استفاده بیمه شدگان از خدمات با کیفیت آزمایشگاهی به صورت اورژانسی به این وضعیت رسیدگی نموده و در اسرع وقت مطالبات آزمایشگاه ها را پرداخت کنند.

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید