ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بند ناف رویان گفت: تاکنون 102 هزار نمونه سلول بنیادی خون بند ناف در 2 بانک خصوصی و عمومی رویان در کشور ذخیره سازی شده است.
مرتضی ضرابی افزود: هم اکنون در بانک خون بند ناف عمومی رویان 15 هزار ذخیره سازی و در بانک خصوصی آن نیز 87 هزار نمونه ذخیره سازی شده که پیش بینی می شود تا پایان سال به 90 هزار نمونه افزایش یابد.
وی بیان کرد: پژوهشکده رویان دارای بالاترین ذخیره سلولی خاورمیانه بوده که با توجه به گذشت یک دهه فعالیت رقم خوب و قابل توجهی محسوب می شود.
مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بند ناف رویان ادامه داد: خانواده هایی که در شرف تولد فرزند هستند می توانند خون بند ناف سلول های بنیادی فرزند خود را به صورت رایگان اهدا کنند تا در بانک عمومی نگهداری شود.
وی گفت: در بانک خصوصی سلول های بنیادی خون بند ناف خانواده ها اگر مایل باشند نمونه را برای خود نگهداری کنند باید هزینه ای پرداخت کرده و به ازای پول پرداختی خون نگهداری می شود.
وی با بیان اینکه هیچ کس تاکنون به خاطر مشکل مالی از ذخیره خون بند ناف محروم نشده است اظهار کرد: برای خانواده هایی که فرزند بیمار داشته و بضاعت مالی ندارند شرایط خاصی در نظر گرفته شده است و می توانند از تخفیفات آزمایشگاه و سایر بهره مند شوند.
وی با بیان اینکه خدمات ذخیره سازی خون بند ناف هزینه زیادی در دنیا دارد یادآور شد: برای مدیریت هزینه ها تاکنون تلاش فراوانی انجام شده و با وجود همه اقدامات صورت گرفته خانواده ها برای بانک خصوصی باید مبلغ 2 میلیون و 500 هزار تومان پرداخت کنند.
ضرابی گفت: همچنین باید سالانه مبلغ 120 هزار تومان برای شارژ نگهداری خون بند ناف فرزند پرداخت شود و خانواده هایی که قادر به پرداخت یکجای مبلغ اولیه نیستند می توانند به صورت تقسیطی یا استفاده از تسهیلات بانک رسالت نسبت به ذخیره سازی سلول بنیای خون بند ناف فرزند خویش اقدام کنند.
وی ذخیره سازی سلول های بنیادی خون بند ناف را روشی بی خطر، مهم و ساده دانست و بیان کرد: کار جمع آوری خون بند ناف باید با هماهنگی قبلی و قبل از انجام زایمان انجام شود.
مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بند ناف اضافه کرد: خون بند ناف نوزاد به جای دور ریخته شدن در بانک های بند خون ناف ذخیره سازی می شود تا در آینده برای درمان بیماری های سخت صاحب نمونه یا سایر بیماران استفاده شود.
وی افزود: در حال حاضر در ایران بیماری هایی که منشاء خونی دارد از جمله سرطان خون، تالاسمی، کم خونی های مادرزادی، نقص سیستم ایمنی و غیره با استفاده از سلول های بنیادی خون بند ناف قابل درمان هستند.همچنین این سلول ها در مراحل پس از شیمی درمانی در درمان سرطان ها می توانند مورد استفاده قرار گیرند.
وی گفت: در 2 تا سه سال گذشته نزدیک به 20 پیوند با استفاده از نمونه های بانک عمومی و خصوصی خون بند ناف رویان در کشور انجام شده است.
ضرابی افزود: نمونه های خون بند ناف را براساس استانداردهای تعیین شده به مدت 20 سال می توان نگهداری کرد.

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید