ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

عضو شورای عالی نظام پرستاری اجرای نادرست طرح تحول نظام سلامت را باعث افزایش فشار کاری نیروی پرستاری در بیمارستان‌های دولتی دانست.
حسین‌ علی‌نسائی گفت: اجرای نادرست طرح تحول نظام سلامت، فشار شغلی پرستاران شاغل در بیمارستان‌های دولتی را به صورت وحشتناکی افزایش داده است.
وی افزود: در سه سالی که طرح تحول نظام سلامت به اجرا درآمده؛ وزارت بهداشت اقدامی برای استخدام پرستار جدید نکرده است؛ تنها به بیمارستان‌های دولتی اجازه داده شده از محل درآمد‌هایشان نیروی شرکتی جدید استخدام کنند؛ اما با وضع موجود، حتی مطالبات نیروهای شرکتی موجود نیز با تاخیر پرداخت می‌شود.
وی گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت، باعث شد مردم بیشتری برای استفاده از خدمات درمانی بیمارستان‌های دولتی، صف بکشند؛ اما چون برای افزایش کادر پرستاری بیمارستان‌های دولتی اقدامی صورت‌نگرفته بود؛ در نتیجه فشار کار بر پرستاران موجود به صورت وحشتناکی افزایش یافته و همین مسئله به نارضایتی مردم از خدمات پزشکی و برجسته شدن موضوعاتی مانند خطای پزشکی دامن می‌زند.
عضو سازمان نظام پرستاری استان قزوین گفت: درست است که پرستاران بیمارستان‌های دولتی به اندازه پرستاران مشمول قانون کار با مشکل کمبود درآمد مواجه نیستند؛ اما درآمد آن‌ها با کادر پزشکی فاصله زیادی دارد. از طرف دیگر بیشتر بیماران، هنوز متقاضی خدمات درمانی دولتی هستند و همین فشار کاری آن‌ها را چند برابر کرده است.
وی افزود: البته اجرا نشدن تعرفه‌گذاری پرستاری گرفتاری تازه‌ای نیست؛ دست‌کم یازده سال است که جامعه پرستاری خواستار اجرای این طرح است اما مسئولان اجرایی همچنان به بی‌توجهی خود ادامه می‌دهند. اکنون این توقع را از مجلس داریم که برای پایان دادن به بی‌عدالتی‌ها با در نظر گرفتن بودجه مناسب و الزام دولت، اجرای قانون تعرفه‌گذاری نظام پرستاری را ممکن کند.

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید