ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

کامران حاجی نبی گفت: داروسازان باید از پوسته فعلی خود خارج شوند و اگر در پوسته سنتی خود باقی بمانیم، نقش خود را در جامعه از دست خواهیم داد.
این داروساز و عضو هیأت علمی دانشکده علوم پزشکی واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد توضیح داد: در رابطه با بحث جایگاه داروسازان بیمارستانی برنامه‌های مختلفی تدوین شده است که یکی از آنها تشکیل کمیته داروسازان بیمارستانی بوده که مورد حمایت سازمان غذا و دارو واقع شده است.
وی افزود: این کمیته در حقیقت در مسیر این موضوع قرار دارد که بتواند نقش داروساز بیمارستانی را از عنصر تأمین‌کننده کالاهای سلامت‌محور به عضوی از تیم ارائه‌کننده خدمات درمانی تبدیل کند.
این داروساز گفت:‌ اگر داروساز این وظیفه را در بیمارستان پیدا کند، مطمئناً در ارائه خدمات دارویی در بیمارستان قدم‌های بزرگی برداشته خواهد شد و این موضوع می‌تواند به کاهش هزینه‌های بیمارستان و همچنین کاهش خطاهای دارویی کمک به سزایی کند.
وی گفت: داروساز باید رابطه مستقیمی با مردم جامعه داشته باشد و همان‌طور که اگر زمانی اعلام شود پزشکان در یک بیمارستان حضور نخواهند یافت، نگرانی در مردم ایجاد می‌شود، باید رابطه مردم با داروسازان نیز به این‌صورت تعریف شود.
حاجی‌نبی بابیان اینکه تشکیل این کمیته‌ها و خصوصاً برنامه‌هایی نظیر تلفیق به بازتعریف جایگاه داروسازان در بیمارستان کمک خواهد کرد، گفت:‌ رسیدن داروسازان به یک نقش پررنگ در بیمارستان‌ها می‌تواند به آنها کمک کند که در مسیر قانونی خود حرکت و مشارکت فعال داشته باشند.
حاجی‌نبی تصریح کرد: با گسترش حوزه علم و دانش دارویی و نیاز به حضور گرایش‌های مختلف داروسازان در چرخه درمان، پزشکان امروز نمی‌توانند به تمام جنبه‌های درمان احاطه داشته باشند و این نیاز را احساس می‌کنند که باید یک مشاور در کنار دستشان حضور داشته باشد.
حاجی‌نبی در پایان توضیح داد: در حال حاضر مشاهده می‌کنیم که حتی برخی از نمایندگان مجلس نقش داروساز را به رسمیت نمی‌شناسند که باید این دیدگاه تغییر پیدا کند و داروسازان به سمت خدمات‌محوری در حوزه عرضه دارو تبدیل نقش داشته باشند.

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید