ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

معاون اجرایی مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، گفت: بسیاری از نرم ‌افزارها و سامانه‌ها می‌توانند در حوزه سلامت نقش تسهیل‌گری را ایفا کنند و اثربخشی آن‌ها زمانی خواهد بود که متمرکز شوند و در این راستا در تلاشیم این اتفاق در همه ابعاد در وزارت بهداشت صورت گیرد.
مهندس علی اعظمی، ضمن اشاره به تاکیدات دکتر عین ‌اللهی در خصوص لزوم ساماندهی و یکپارچه‌ سازی سامانه‌های وزارت بهداشت، گفت: در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک و تسهیل دسترسی مردم به خدمات الکترونیک نظام سلامت، فاز نخست ساماندهی سامانه‌های وزارت بهداشت به پایان رسیده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه سامانه‌های حوزه سلامت باید نظام‌مند شوند تا کیفیت خدمات‌دهی به مردم افزایش یابد، تصریح کرد: با بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته و تعامل معاونت‌ها و مدیریت‌های مختلف وزارت بهداشت، سامانه‌های این وزارت به ۱۲۰ سامانه کاهش یافته است.
اعظمی، فناوری اطلاعات و ارتباطات را ابزاری برای ایجاد آرامش و آسایش مردم در حوزه سلامت دانست و عنوان کرد: بسیاری از نرم‌ افزارها و سامانه‌ها می‌توانند در حوزه سلامت نقش تسهیل‌گری را ایفا کنند و اثربخشی آنها زمانی خواهد بود که متمرکز شوند که در تلاش هستیم این اتفاق در همه ابعاد در وزارت بهداشت صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه نقاط قابل ‌بهبود زیادی در سامانه‌های حوزه وزارت بهداشت وجود دارد، اظهار کرد: در تلاش هستیم طبق استانداردهای فناوری اطلاعات، سامانه‌ های حوزه سلامت را ساماندهی کنیم تا کدینگ داده‌ها به‌ صورت واحد درآمده، حجم داده‌ها کاهش یافته و با سهولت بیشتری در دسترس قرار گیرد و مردم نیز بتوانند به بهترین شکل ممکن از خدمات آنلاین سلامت بهره‌مند شوند.
معاون اجرایی مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در پایان ابراز امیدواری کرد که به زودی در فازهای بعدی ساماندهی سامانه‌های وزارت بهداشت، با بهره‌گیری از خرد جمعی و نظرات نخبگان و کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات علاوه بر اینکه تعداد سامانه‌های فعلی کاهش یابد، سامانه‌های دانشکده‌ها، دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان‌های تابعه نیز ساماندهی شود.

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید