ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

مهلت ثبت درخواست شرکتهای دانش‌ بنیان برای دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه توسعه اشتغال تا ۱۵ آبان از سوی صندوق نواوری و شکوفایی تمدید شد.
بر اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، بانک مرکزی مکلف شده است از طریق شبکه بانکی به شرکت‌های دانش‌بنیانی که از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی می‌شوند، ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با هدف توسعه اشتغال به شرکت‌های دانش بنیان پرداخت کند.
در همین راستا هیئت وزیران نیز مصوب کرده است که ۷۰ درصد از این مبلغ مستقیما توسط بانک‌های عامل به شرکت‌های دانش بنیان و ۳۰ درصد باقی مانده به صندوق‌های پژوهش و فناوری به منظور اعطای تسهیلات به شرکت‌های نوآور (استارتاپی)، فناور، دانش بنیان و خلاق پرداخت شود.
این تسهیلات از طریق بانک‌های عامل شامل بانک‌های ملی، ملت، صادرات، قرض‌الحسنه رسالت، توسعه صادرات و صنعت و معدن با هدف توسعه و تثبیت اشتغال از طریق حمایت از تکمیل و ارتقاء فنی محصولات و خدمات دانش بنیان، توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز شرکت‌ها به منظور ظرفیت‌سازی برای افزایش عرضه این محصولات و کمک به افزایش تولید و فروش محصولات دانش بنیان ارائه می‌شود و شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند برای دریافت این تسهیلات تقاضای خود را در سامانه غزال صندوق نوآوری و شکوفایی ثبت کنند.
این تسهیلات با کارمزد ۴ درصد به شرکت‌ها پرداخت خواهد شد و دوره بازپرداخت آن ۳۶ ماهه خواهد بود که ۶ ماه اول به عنوان فرصت تنفس برای شرکت‌ها در نظر گرفته خواهد شد.
بر این اساس شرکت‌های دانش‌بنیان تا ۱۵ آبان ماه سال جاری فرصت دارند با مراجعه به سامانه غزال درخواست تسهیلات خود را ثبت کنند. سایر شرکت‌های غیر دانش بنیان و خلاق نیز می‌توانند با مراجعه به صندوق پژوهش و فناوری استان محل استقرار یا حوزه تخصصی مرتبط با شرکت درخواست خود را ارائه دهند.

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید