ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظام پرستاری، از نحوه اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری توسط وزارت بهداشت ابزار گله‌مندی کرد.
سید محمد پاک‌مهر، در بیستمین نشست شورای عالی نظام پرستاری، گفت: اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری شروع شده و مجلس پیگیر اجرای بدون نقص این قانون است. از نحوه اجرا و تأمین اعتبارات وزارتخانه برای قانون تعرفه گذاری گله‌مند هستیم و در این خصوص باید جلسه‌ای با وزارت بهداشت داشته باشیم تا مراتب گلایه‌مندی خود را نسبت به این موضوع اعلام کنیم.
وی ادامه داد: رئیس سازمان نظام پرستاری در جلسات مجلس با قاطعیت از حقوق پرستاران دفاع می‌کند و بحث استخدام پرستاران را نیز به خوبی در مجلس بیان کرده است.
پاک مهر گفت: سازمان امور استخدامی اعلام کرده برای حدود ۲۵ هزار نیرو در مرحله اول مجوز استخدام داده شده است که این تعداد برای ۱۲ هزار تخت جدید بیمارستانی و ۱۷ هزار بازنشسته پرستاری بسیار کم است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: باید ظرفیت بیشتری برای استخدام پرستاران اختصاص دهند، زیرا در دوران کرونا تعداد زیادی از پرستاران در خط مقدم مبارزه با این بیماری بودند و از جان خودشان نیز در این بحران گذشتند.
وی ادامه داد: اگر قرار است ۲۵ هزار نیرو جذب شود شایسته است سهمیه‌ای برای پرستارانی که در دوران کرونا خدمت کرده‌اند در نظر گرفته شود و اگر معیار گزینش برای آنها فقط آزمون باشد حق آنها ضایع می‌شود، لذا باید توجه داشته باشیم جذب ۲۵ هزار نیرو بسیار کم است و لازم است حداقل لازم است ۶۰ الی ۷۰ هزار نیرو جذب شوند.
پاک مهر درباره اجرای آئین نامه فوق العاده خاص گفت: موضوع فوق العاده خاص در سال ۱۳۹۹ مطرح شد و در تبصره ۱۲ و ۱۷ دو پیشنهاد دادیم، به این دلیل که به هر حال اگر در یک جایی اجازه مطرح کردنش را ندادند در جای دیگر ما این فرصت را داشته باشیم، اما در تبصره ۱۲ نوشته‌اند که مغایر با برنامه ششم است و تأمین اعتبار آن اضافه بر سقف بودجه است. لذا؛ زمانی که بحث فوق العاده خاص مطرح می‌شود ما باید ببینم قابلیت اجرای آن به چه صورت است.
وی ادامه داد: هدف ما اجرایی شدن فوق العاده خاص است و این پیشنهاد را دادیم که بودجه آن از محل درآمد اختصاصی تأمین شود و در سال ۱۴۰۲ به وزارت بهداشت این اجازه داده می‌شود که از محل درآمدهای اختصاصی نسبت به برقراری فوق العاده خاص کارکنان با ضریب نیم تا یک که اگر خود وزارت بهداشت هم مخالفت نکند؛ اجرا شود و در سال‌های آینده ضریب آن افزایش پیدا کند.

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید