ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

1852411 503 سازمان امور دانشجویان دستورالعمل نحوه دریافت ارز دانشجویی را اعلام کرد که براساس آن حداکثر مدت پرداخت ارز برای مقطع کارشناسی ارشد ۳۶ ماه است.

 

سازمان امور دانشجویان دستورالعمل دریافت ارز دانشجویی را اعلام کرد. براساس اعلام سازمان، چنانچه متقاضی دریافت ارز دانشجویی هستید به موارد زیر باید توجه کنید:

۱- سازمان امور دانشجویان فقط محتوای گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان را بررسی و تایید می‌کند. مراحل و ضوابط پرداخت ارز اعم از نوع، میزان و نرخ ارز براساس دستورالعمل های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بر عهده بانک‌های عامل است.

۲- تغییر بانک انتخابی امکانپذیر نیست لذا از ابتدا در هر بانکی که پرونده ارزی تشکیل می‌دهید تا انتها از همان بانک مجاز به دریافت ارز هستید. ضمنا ارز مقرری و شهریه هر دو از یک بانک قابل اقدام است و امکان دریافت ارز مقرری از یک بانک و ارز شهریه از بانک دیگر امکانپذیر نیست (لطفا در انتخاب بانک دقت نمایید).

۳- متقاضیان می‌بایست نسبت به تایید گواهی اشتغال به تحصیل خود از طریق بارگذاری در سامانه وزارت امور خارجه (سامانه میخک) اقدام نمایند. قابل توجه اینکه تا زمانیکه کد رهگیری سامانه میخک صادر نشود پرداخت ارز از سوی بانک امکانپذیر نخواهد بود.

۴- ارز دانشجویی برای ترم جاری قابل بررسی است و به سایر درخواست‌ها (مربوط به ترمهای قبل) ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۵- حداکثر مدت پرداخت ارز برای مقطع کارشناسی ارشد ٣٦ ماه (٦ ترم) و مقطع دکترا ٦٠ ماه (١٠ ترم) است.

۶- دانشجویان می‌توانند سالانه به مدت سه ماه در جمهوری اسلامی ایران اقامت داشته باشند. (هر شش ماه یک ماه و نیم) چنانچه دانشجویی بیشتر از این مدت در ایران حضور داشته باشد می‌بایست ارز دریافتی را مسترد نماید.

۷- لطفا به اعتبار دانشگاه محل تحصیل دقت نمایید چنانچه دانشگاه مورد تایید این وزارت نباشد ارز دانشجویی تعلق نخواهد گرفت. جهت کسب اطلاع از اعتبار دانشگاه‌ها به سایت اداره دانش آموختگان به آدرس: http//grad.saorg.ir مراجعه نمایید.

۸- گواهی اشتغال به تحصیل با سربرگ رسمی و مهر دانشگاه، با قید مقطع، رشته تحصیلی، قید تمام وقت بودن، بازه زمانی تحصیلی و... بارگذاری شود. ضمنا در گواهی اشتغال به تحصیل دریافت یا عدم دریافت هرگونه کمک هزینه تحصیلی (اعم از شهریه یا مقرری) قید شود.

۹- به دانشجویانی که دارای بورس کامل هستند یا به عبارت دیگر کمک هزینه تحصیلی (اعم از مقرری و شهریه) دریافت می‌نمایند ارز تعلق نمی‌گیرد.

۱۰- دانشجویانی که از دانشگاه محل تحصیل کمک هزینه تحصیلی به طور کامل دریافت نمی‌نمایند، باتوجه به هزینه‌های اعلام شده در گواهی اشتغال به تحصیل (بابت مقرری یا شهریه) درخواست ارز آنان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

۱۱- به دانشجویان تمام وقت ارز تعلق می‌گیرد. (تحصیل می‌بایست به صورت حضوری و تمام وقت باشد)

- به دوره‌های غیرحضوری، پاره وقت و مجازی ارز تعلق نمی‌گیرد.

- به واحدهای خارج از کشور دانشگاه‌های پیام نور و آزاد اسلامی ارز تعلق نمی‌گیرد.

۱۲- ارائه ویزا دانشجویی الزامی است.

۱۳- قابل توجه دانشجویان دارای کارت پایان خدمت قدیمی لطفا نسبت به اخذ کارت الکترونیکی نظام وظیفه اقدام نمایید. (کارت نظام وظیفه قدیمی مورد قبول نیست) برای دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می‌نمایند بارگذاری مدرک معافیت تحصیلی الزامی است.

۱۴- رشته‌های علوم پزشکی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مربوط می‌شود. لطفا از طریق این سایت درخواست ندهید.

۱۵- بارگذاری مدرک لغو تعهد آموزش رایگان در جمهوری اسلامی ایران در سایت الزامی است. (مثال: چنانچه جهت مقطع دکترا برای خارج از کشور اقدام نموده‌اید در صورتیکه مقطع کارشناسی ارشد را در ایران بوده‌اید می‌بایست دانشنامه مدرک ارشد یا لغو تعهد آموزش رایگان را در سایت بارگذاری نمایید.)

۱۶- تمام امورات مربوط به دریافت ارز به صورت الکترونیک است و نیاز به مراجعه حضوری نیست. جهت پاسخگویی به سوالات و رفع مشکل احتمالی می‌توانید از طریق آدرس ایمیل این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید یا پشتیبانی سامانه سجاد در منوی خدمات ارتباط برقرار نمایید.

۱۷- مسئولیت هرگونه مغایرت در اطلاعات و مدارک متوجه متقاضی است و در صورت اثبات تخلف پذیرش فرد ابطال و طبق ضوابط و مقررات عمل خواهد شد.

۱۸- جهت ارتباط با پشتیبانی سامانه با ایمیل این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید مکاتبه نمایید. (چنانچه در سامانه مشکل داشتید با این ایمیل مکاتبه نمایید).

۱۹- به دوره زبان، کالج، پیش نیاز و به طور کلی دوره‌های قبل از ورود به مقطع تحصیلی اصلی، مقطع معادل؛ بورسیه محل تحصیل و پذیرش دانشگاه ارز تعلق نمی‌گیرد.

۲۰- مبلغ پرداختی جهت درخواست در سامانه سجاد مسترد نمی‌شود.

 

 

 

 

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید