ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

شورای عالی نظام پزشکی در پایان شهریور سال ۱۴۰۲ در اقدام عجیب و غریب تعداد زیادی از فارغ التحصیلان این رشته را از گرفتن شماره نظام محروم کرد .

جامعه علمی ژنتیک پزشکی» در اعتراض به رأی اخیر شورای عالی پزشکی در مقابل سازمان نظام پزشکی تهران بزرگ تجمع کردند.

این افراد ژنتیک پزشکی را از علوم فاخر آزمایشگاهی دانسته و می‌گویند: «ژنتیک پزشکی در سال‌های اخیر پیشرفت چند برابری داشته است. علم ژنتیک پزشکی در منطقه ما در رتبه اول به سر می‌برد و این امر به اذعان روسای جمهور رسیده است. این پیشرفته آنی در علم نیازمند اساتید به روزی است که پاسخگوی مشکلات متعدد کشور باشد. در این رشته در کشور در خودکفایی هستیم.

شورای عالی نظام پزشکی در پایان شهریور سال ۱۴۰۲ در اقدام عجیب و غریب به ۵ سال قبل عقبگرد کرد و تعداد زیادی از فارغ التحصیلان دانشگاه‌های مادر مانند تهران، اصفهان، مشهد، تربیت مدرس بیش از یک سال است که از گرفتن شماره نظام محروم شده‌اند. این ترک فعل و تضییع حق در مکاتبات متعدد انجمن علمی ژنتیک پزشکی ایران و بورد ژنتیک پزشکی وزارت بهداشت به اطلاع مسئولین ذی‌ربط در نظام پزشکی و وزارت بهداشت رسیده است.

  تضاد منافع آشکار در برخی اعضای شورای عالی و تفکر پزشک محور در این نوع تصمیم گیری دیده می‌شود. این سومین تجمع فارغ التحصیلان و اساتید ژنتیک پزشکی کشور است. قیچی دولبه وزارت بهداشت و نظام پزشکی در عدم تصمیم گیری شفاف در این موضوع علی رغم صراحت برنامه آموزشی  «کوریکولوم» مربوطه که به تایید وزارت بهداشت و نیز نماینده نظام پزشکی رسیده است، در حال بریدن سر فارغ التحصیلان است. اصلاح این تصمیم و اعطای شماره نظام به فارغ التحصیلان ژنتیک پزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی مادر مورد درخواست جمع است

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید