ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: پذیرش دانشجو باید بر مبنای نیاز و اولویت‌های استانی و منطقه‌ای باشد.


میرحمایت میرزاده افزود: جذب دانشجو باید فقط در رشته‌های مورد نیاز ادامه پیدا کند، البته در صورت مدیریت صحیح می‌توان بسیاری از فارغ‌التحصیلان کنونی را در بخش‌هایی همچون کشاورزی و صنعت به کار گرفت.
وی ادامه داد: متاسفانه سیستم آموزشی کشور سال‌ها بدون توجه به "آمایش سرزمینی" -به معنای در نظر گرفتن جغرافیای موردنظر، فضاها و منابع در برنامه‌ریزی‌ها و میزان نیاز جامعه به متخصص- به جذب دانشجو در مقاطع مختلف به ویژه تحصیلات تکمیلی اقدام کرده است، این موضوع علاوه بر ایجاد آسیب‌های متعدد به سیستم آموزشی، جامعه را با حجم عظیم تحصیل‌کرده بیکار رو به رو کرده است.
وی تاکید کرد: دارندگان مدارک دکتری باید بدانند در شرایط فعلی بدون یادگیری مهارت‌های متعدد نخواهند توانست به شغل مناسب دست پیدا کنند بنابراین ضروری است خلاقیت و ایده‌پردازی قوی داشته باشند تا به کارآفرینی بینجامد.
وی با بیان اینکه پذیرش دانشجو در کشور باید بر مبنای نیاز و اولویت‌های استانی و منطقه‌ای باشد که این اتفاق در حال حاضر رخ نداده است، افزود: نرخ بالای بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی علاوه بر اینکه می‌تواند تبعات منفی بسیاری را از لحاظ اقتصادی برای کشور به دنبال داشته باشد، زمینه ساز بحران اجتماعی نیز خواهد شد.

 

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید