ورود  \/ 
ثبت نمودن

نتایج مرحله اول آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال تحصیلی 1402-1401 منتشر شد.

پیرو اطلاعیه سازمان سنجش آموزش پزشکی، براساس نمره داوطلبان در هر رشته و با توجه به سهمیه داوطلبان، به تعداد دو برابر ظرفیت پذیرش آن رشته، جهت آزمون مرحله دوم (مصاحبه) دعوت شده اند.
در مرحله اول آزمون (کتبی) کسب حدنصاب 50 درصد میانگین کل نمرات شرکت کنندگان در آزمون کتبی هر رشته و کسب حداقل 30 درصد از نمره تراز شده کتبی آزمون الزامی است. همچنین در مرحله دوم آزمون (مصاحبه) کسب حداقل 50 درصد میانگین نمره تراز شده مرحله دوم 5 درصد اول هر رشته با رعایت سایر شرایط و مقررات الزامی است.
داوطلبان مجاز از ساعت 13 روز دوشنبه 10 مرداد تا ساعت 13 روز چهارشنبه 12 مرداد مهلت دارند تا نسبت به انتخاب رشته/محل و ارسال مدارک و سوابق آموزشی و پژوهشی خود از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اقدام نمایند.
در صورتیکه رشته انتخابی داوطلب با مدرک تحصیلی مقطع قبلی وی مطابقت نداشته باشد، عواقب بعدی آن بر عهده شخص داوطلب می باشد. لذا انتخاب رشته باید براساس مدارک مورد پذیرش (طبق دفترچه راهنمای آزمون) انجام پذیرد.
طبق اعلام دبیرخانه های مربوط (علوم پایه، داروسازی و دندانپزشکی) مصاحبه به صورت حضوری برگزار خواهد شد.
زمان بندی مصاحبه رشته های مختلف توسط دبیرخانه ها تعیین می شود که متعاقباً از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اطلاع رسانی خواهد شد.
مصاحبه رشته های پژوهشی نیز به صورت حضوری خواهد بود که زمان بندی آن توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت متبوع انجام می شود و از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اطلاع رسانی خواهد شد. لازم به ذکر است برای داوطلبان پژوهشی صرف مجاز اعلام شدن به معنای دعوت به مصاحبه نبوده و حضور در مرحله دوم (مصاحبه) منوط به تأیید مقالات داوطلبان توسط معاونت تحقیقات و فناوری می باشد.

 

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید