ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

4647520رئیس مرکز امور هیات‌علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به فراوانی تعداد دانش آموختگان در بیش از ۸۰ درصد از رشته‌های دکتری تخصصی(Ph.D) و ضرورت مدیریت منابع انسانی امکان تمدید تعهدات عملاً در بسیاری از این رشته‌ها وجود ندارد.

دکتر سعید چنگیزی آشتیانی در نشست معاونان آموزشی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم‌پزشکی درباره فرآیند جذب و تعهدات اعضای هیات‌علمی پرداخت گفت: نیازسنجی، جذب، نگهداشت، توانمندسازی و به ویژه نظارت بر عملکرد اعضای هیات‌علمی از نکات کلیدی است که معاونان آموزشی باید به آن توجه داشته باشند.

وی با بیان اینکه ملاک اصلی در بحث نیازسنجی و اعلام نیاز، این است که آیا این نیازسنجی با ماموریت و نیاز دانشگاه انطباق دارد یا خیر، افزود: فرآیند جذب اعضای هیات‌علمی باید به صورت هوشمندانه و براساس آینده‌نگری و منافع دانشگاه انجام شود.

دکتر آشتیانی با تاکید بر اعلام نیاز واقعی دانشگاه‌ها برای جذب اعضای هیات‌علمی، گفت: فرصت‌ها، مزیت‌های رقابتی و امکانات، زیرساخت‌ها و موقعیت جغرافیایی هر دانشگاه مختص به خود آن دانشگاه است؛ بنابراین در فرایند برنامه ریزی برای جذب، هرگونه الگوسازی و مشابه سازی از سایر دانشگاه‌ها نباید مبنای کار قرار گیرد.

 دکتر آشتیانی تصریح کرد: در راستای تحقق و ارتقا یک دانشگاه اسلامی و تمدن ساز؛ نقش اعضای هیات‌علمی ماهر، توانمند، متدین، متعهد و مقید به ارزش‌های اسلامی و پایبند به مقدسات نظام بسیار مهم و محوری است و زمانی یک دانشگاه پیشرفت می‌کند که دارای اعضای هیئت علمی متخصص، ماهر، مومن، دلسوز و پشتیبان نظام باشد.

وی با اشاره به روش های جذب اعضای هیات‌علمی( تعهدی ، قراردادی، سرباز هیئت علمی و به صورت فراخوان)در مورد موضوع تعهدات هم توضیحاتی ارائه داد و افزود: بر اساس بررسی انجام شده، در بسیاری از موارد فاصله بین عرضه و تقاضای و اعلام نیاز دانشگاه‌ها برای جذب هیئت علمی بسیار زیاد است .

رئیس مرکز امور هیات‌علمی وزارت بهداشت افزود: با توجه به فراوانی تعداد دانش‌آموختگان در بیش از ۸۰ درصد از رشته‌های دکتری تخصصی(Ph.D)  و ضرورت مدیریت منابع انسانی امکان تمدید تعهدات عملاً در بسیاری از رشته‌های مذکور وجود ندارد. 

 وی به ایجاد پورتال مرکز جذب امور هیات‌علمی و نخبگان اشاره و بیان کرد: این سامانه به روز رسانی و ساماندهی شده و یک بخش در آن به عنوان اعلام نیاز دانشگاه‌ها  برای متعهدین Ph.D و کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است که با آدرس aac.behdasht.gov.ir قابل دسترسی برای همه است و دانشگاه‌ها می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

دکتر آشتیانی گفت: تمام تلاش ما این است که بتوانیم فرصت جذب هیات‌علمی برای همه متعهدین Ph.D فراهم کنیم، اما اگر آنها نتوانستند از طریق فراخوان جذب شوند می توانند به سایت بنیاد ملی نخبگان  مراجعه کنند و مطابق با ضوابط شورای عالی انقلاب فرهنگی چنانچه منتخب «جشنواره شهید شهریاری» شوند، امکان جذب بدون فراخوان وجود خواهد داشت.

وی گفت: فرایند جذب اعضای هیئت علمی شامل سه مرحله ارائه مجوز از سازمان اداری و استخدامی کشور، نیازسنجی دانشگاه‌ها و برگزاری فراخوان از طریق سامانه متمرکز جذب اعضای هیات‌علمی است که شورای عالی انقلاب فرهنگی و سازمان جذب مرکزی به این سامانه دسترسی دارند همچنین وضعیت پیشبرد بیستمین فراخوان جذب جهت برگزاری در دستور کار است.

رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت افزود: طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، کل فرایند جذب اعضای هیات‌علمی باید در ۵ ماه به نتیجه  برسد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، دکتر آشتیانی گفت: آیین نامه سازمان اداری و استخدامی کشور در حال بازنگری است و دانشگاه‌ها می‌بایست در این راستا نظرات خود را ارائه دهند.

 

 

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید