ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

Obtain a state entrance exam code شرایط نظام وظیفه داوطلبان آزمون دکتری سال ۱۴۰۳ از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

 

براساس اعلام رسمی سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی، متقاضی مرد لازم است به هنگام پذیرش در دانشگاه (قبولی قطعی و ثبت‌نام)، یکی از شرایط مشروحه زیر را از لحاظ وضعیت مشمولیت و مقررات وظیفه عمومی داشته باشند و یکی از کدهای ۱۱گانه ذیل را در بند ۱۵ فرم تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی درج کنند، در غیر اینصورت مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود.

¤کد ۱) دارا بودنکارت پایان خدمتهوشمند.

¤کد ۲) دارا بودنکارت معافیت دایمهوشمند (کفالت، پزشکی، ایثارگران، موارد خاص و…).

¤کد ۳) فارغ‌التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومیدارای برگ آماده به خدمت بدون غیبت(که تاریخ فراغت از تحصیل آنان در سنوات مجاز تحصیلی باشد) و زمان پذیرش و ثبت‌نام آنان در دانشگاه قبل از تاریخ اعزام به خدمت (مندرج در برگ اعزام) است.

تبصره: افرادی کهتاریخ اعزام به خدمت آنان قبل از اعلام قبولی دانشگاه است، لازم است در تاریخ مقرر (مندرج در برگ اعزام) به خدمت اعزام شوند و در صورت قبولی در دانشگاه و دارا بودن سایر شرایط و ضوابط، جهت ادامه تحصیل از خدمت ترخیص خواهند شد. در غیر اینصورت غایب محسوب شده و مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود.

¤کد ۴)دانشجویان سال آخرمقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی که تا تاریخ ۱۴۰۳/۶/۳۱ در سنوات مجاز تحصیل (برابر تبصره ۱ و ۲ ماده ۳۳ قانون وظیفه عمومی) فارغ‌التحصیل می‌شوند.

¤کد ۵)فارغ‌التحصیلانمقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی که در سقف سنوات مجاز فارغ‌التحصیل شده و از تاریخ فراغت از تحصیل آن‌ها تا زمان پذیرش در مقطع دکتری تخصصی،بیش از یک سال سپری نشده و وارد غیبت نشده باشند.

¤کد ۶) کارکنان متعهد خدمت در سازمان‌ها و یا وزارتخانه‌هابا ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت بالاترین مقام اجرایی سازمان مربوط برای ادامه تحصیل.

¤کد ۷)کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلحبا ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت سازمان مربوط برای ادامه تحصیل.

¤کد ۸)طلاب علوم دینیدارنده مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی و دارای معافیت تحصیلی حوزوی.

 در صورتی که که مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و یا اصفهان تأیید کنند کهطلبه قادر است ضمن اشتغال به تحصیل در حوزه، به موازات آن در دانشگاه نیز تحصیل کند، با همان معافیت تحصیلی حوزه، اشتغال به تحصیل وی در دانشگاهبلامانعاست. درضمن هر موقع حوزه علمیه معافیت تحصیلی طلبه‌ای را لغو یا خاتمه یافته اعلام کند، ادامه تحصیل وی در دانشگاه منوط به اجازه سازمان وظیفه عمومی و صدور معافیت تحصیلی دانشگاهی است. این دسته از دانشجویان برای ثبت‌نام در هر ترم تحصیلی باید نامه موافقت حوزه علمیه مربوط و معافیت تحصیلی حوزوی را ارائه کنند.

¤کد ۹)مشمولان دارای برگه معافیت موقت هولوگرام‌دار بدون غیبت(پزشکی، کفالت و یا…) در مدت اعتبار آن.

  • این مشمولان بایستی مجوز لازم برای ثبت‌نام در دانشگاه را از معاونت وظیفه عمومی استان محل استقرار دانشگاه اخذ کرده و با احراز سایر شرایط و مقررات وظیفه عمومی می‌توانند در دانشگاه ثبت‌نام و ادامه تحصیل دهند.

¤کد ۱۰)کارکنان وظیفه (در حال خدمت) فارغ‌التحصیلمقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی در سنوات مجاز تحصیلی و بدون غیبت اولیه.

  • این دسته از کارکنان وظیفه پس از اعلام قبولی از سوی دانشگاه، با ارائه گواهی اشتغال به خدمت،مشروط به اینکه قبلاً دانشجوی اخراجی نبودهو سابقه فرار از خدمت نیز نداشته باشند، برای ادامه تحصیل پس از احراز سایر شرایط از طریق دفاتر خدمات الکترونیک پلیس+۱۰ ترخیص خواهند شد.

تبصره: کارکنان وظیفه‌ای که خدمت آنان تا تاریخ ۱۴۰۳/۶/۳۱ به اتمام می‌رسد، مجاز به شرکت در آزمون هستند. لیکن باید پس از قبولی و موقع ثبت‌نام در دانشگاه،کارت پایان خدمت هوشمند ارائه کنند.

¤کد ۱۱)دانشجویان انصرافی مقطع دکتریناپیوسته دانشگاه‌ها، در صورتی که در سنوات اولیه موضوع تبصره ۱ ماده ۳۳ قانون، از تحصیل انصراف داده و همچنین از تاریخ انصراف آنان در دانشگاه و یا رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید،بیش از یکسال سپری نشده باشد. مضافاً مشروط به اینکه از تاریخ ۲۲/۸/۹۰ به بعد، از امتیاز یک بار انصراف استفاده نکرده باشند.

یادآوری‌های مهم مقررات وظیفه عمومی

۱)مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نیستندو در صورت شرکت در آزمون و قبولی در دانشگاه معافیت تحصیلی برای آنان صادر نمی‌شود و دانشگاه‌ها مجاز به ثبت‌نام از آنان نیستند.

۲) مشمولان فارغ‌التحصیل مقطع دکتری تخصصی ناپیوسته (Ph. D) مجاز به شرکت مجدد در این آزمون نیستند.

۳)دانشجویان اخراجیدانشگاه‌ها تا پایان خدمت دوره ضرورت و یا اخذ معافیت دائم، مجاز به ادامه تحصیل نیستند.

۴)سنواتتحصیلی مجاز در مقطع دکتری تخصصی ناپیوسته (Ph. D)حداکثر شش سالاست.

۵) دانشجویان مورد پذیرش در دانشگاه‌ها لازم است جهتاخذ معافیت تحصیلیدر مقطع دکتری تخصصی ناپیوسته، با برگ درخواست معافیت تحصیلی مقطع فوق به یکی از دفاتر پلیس+۱۰ شهرستان محل استقرار دانشگاه مراجعه کنند؛ در غیر اینصورت مجاز به ادامه تحصیل نبوده و از ادامه تحصیل آنان جلوگیری بعمل می‌آید.

 

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید