ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

1694499 مشاور رییس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام بیش از ۱۵۱ هزار داوطلب در آزمون دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۳ خبر داد و گفت: این آمار نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

 

علیرضا کریمیان، مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۳ برای پذیرش در دوره‌های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از ۱۷ آبان آغاز شد و پس از یک بار تمدید در ۲۳ آبان به پایان رسید.

وی یادآور شد: آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۳ دارای ۷ مجموعه گروه امتحانی است که هر یک از گروه‌ها شامل مجموعه‌های امتحانی متعددی هستند. گروه علوم انسانی شامل ۲۹، گروه علوم پایه ۱۴، گروه فنی و مهندسی ۲۰، گروه کشاورزی و منابع طبیعی ۱۸، گروه هنر ۷، گروه دامپزشکی ۱۹ و گروه امتحانی زبان شامل ۶ مجموعه امتحانی است و در مجموع داوطلبان در ۱۱۳ مجموعه امتحانی با هم به رقابت می‌پردازند.

مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به فعال بودن لینک ثبت نام پس از پایان مهلت ثبت نام در آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۳ خاطرنشان کرد: دلیل این امر این بود که برخی از داوطلبان کارت ثبت نام را خریداری کرده بودند و پول را پرداخت کرده بودند، اما فرآیند ثبت نام را تکمیل نکرده بودند. از همین رو از سوی سازمان سنجش با این داوطلبان تماس گرفته شد که در صورت تمایل ثبت نام خود را تکمیل کنند.

وی درباره آمار شرکت کنندگان در آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۳ گفت: بررسی آمار داوطلبان در سه سال اخیر نشان می‌دهد که آمار داوطلبان کنکور‌های تحصیلات تکمیلی کاهشی بوده است.

کریمیان یادآور شد: در آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۱ تعداد ۱۸۶ هزار و ۵۸۹ نفر و در آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۲ تعداد ۱۶۹ هزار و ۹۹۴ نفر و در آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۳ حدود ۱۵۱ هزار و ۶۰۰ نفر داوطلب آزمون شدند؛ که این امر نشان دهنده روند کاهشی تعداد داوطلبان است.

مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۳ در جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد. داوطلبان لازم است از سه‌شنبه اول اسفند تا پنجشنبه سوم اسفند ۱۴۰۲ با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و راهنمای شرکت در آزمون اقدام کنند.

 

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید