ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

نسبت سهم امتیاز مصاحبه و آزمون كتبی در نتیجه پذیرش داوطلبان آزمون دکترای 92 وزارت علوم امسال مساوی خواهد بود

در آزمون دوره دكتری پارسال سهم تأثیر مصاحبه در نتیجه پذیرش دانشجو دو سوم و سهم تأثیر آزمون كتبی در آن یك سوم بود كه به درخواست دانشجویان و پس از بررسی كارشناسی تغییر كرد و سهم هرکدام 50 درصد درنظرگرفته شد .

آزمون دكتری سال ۹۲ یك و نیم ماه زودتر از آزمون سال قبل از آن و در ۱۸ اسفند برگزار می شود تا دانشگاه ها فرصت بیشتری برای ارزیابی كیفی تر داوطلبان و مصاحبه با آنها را داشته باشند.

نتایج ابتدایی این آزمون نیمه دوم فروردین اعلام میشود و داوطلبان می توانند همزمان انتخاب رشته كنند. زمان معرفی این داوطلبان به دانشگاه ها،‌ نیمه دوم اردیبهشت ۹۲ میباشد .

منابع آزمون و رشته های آزمون دكتری ۹۲ نسبت به دوره قبل از آن تغییر چندانی ندارد. این شرایط با توجه به نظرهای داوطلبان، دانشگاه ها و شاخص های آماری مربوط به ورودی های این دوره ها انجام شد.

باتوجه به نظر یکی ازنمایندگان محترم مجلس مبنی برناعادلانه بودن شرایط پذیرش آزمون دکترا بدلیل موثربودن آشنایی اساتید بادانشجویان در پذیرش آنها در آزمون های گذشته میزان پذیرش داوطلبانی كه سال های كمتری از فارغ التحصیلی آنها گذشته بیشتر شد ۶۶ درصد داوطلبان دو آزمون گذشته از فارغ التحصیلان دانشگاه های دولتی و نزدیك ۹۰ درصد پذیرفته شدگان آنها نیز از همین دانشگاه ها بود .

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید