ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

 

درباره رشته ژنتیک مولکولی

ژنتیک دانشی است که به سرعت در حال گسترش است. دانش پیرامون ساختار ، کارکرد و تغییر و جهش در ژنها به طور شتابان و با رشدی شگفت آور در تمام سطوح از مولکولها تا جمعیت ها به پیش می رود. شمار کثیری از بیماریهای ژنتیکی هم اینک توسط تجزیه و تحلیل های دقیق شناسایی شده اند.این یافته ها روشهای دقیق تشخیصی و پیش آگهی را در سطح وسیعی بهبود بخشیده است و از جهت انجام مشاوره های صحیح و ارایه اطلاعات و راهنمایی های ارزشمند به مبتلایان و خانواده های آنها ، نقش بسیار مهمی دارد. ژنوم ، در موجودات متعددی به ویژه انسان ، به طور عمیق مطالعه گردیده و همچنان ادامه دارد. به ویژه دستاوردهای گرانسنگ طرح بین المللی ( ژنوم) انسان آینده ای با آزمون ها ، روشهای تشخیصی ، پیشگیری و درمانهای جدید را نوید می دهد.
پژوهشهای ژنتیکی ، همچنین و به سهم خود موجب شده است که آدمی به جهان خود و دنیای پیرامون خود ، بصیرت به مراتب بیشتری پیدا کرده و نگاهی نو بر خویش بیندازد.به تحقیق می توان گفت در میان تمام علوم تجربی ، امروزه پژوهش های پایه ای ، کاربردی و توسعه ای روی مولکول DNA از عمق و وسعتی بی مانند برخوردار است. انقلاب ژنتیک به تمام شئونات زندگی آدمی راه یافته است و نتایج آن از آزمایشگاه ها به منازل وارد شده است. کشفیات علمی در این میدان به طور بی سابقه ای در جریان است و فهم انسان را از مکانیسم های مولکولی پدیده توارث بسیار قوت بخشیده است.
وظایف :
انجام روز آمد مشاوره /زنتیکی به نیازمندان و مراجعان
ارایه خدمات اصولی و روز آمد تخصصی آزمایشگاهی بر اساس آیین نامه های قانونی مربوط در بخش های دولتی و خصوصی
استراتژی های اجرایی برنامه آموزشی
تلفیقی مناسب و هماهنگ از دانشجو محور استاد محور با تاکید بیشتر بر مشارکت فعال دانشجویان در خودآموزی و یاددهی ، راهبرد کلی اجرایی برنامه آموزشی را شامل می شود. در جهت هر چه بهتر انجام شدن این راهبرد ، نکات زیر مورد تاکید قرار می گیرد:
ارایه آموزش روزآمد به طور گروهی و براساس تخصص و صلاحیت اعضای هیئت علمی / تشکیل سمینارها و جلسه های بحث و گفتگو و نقد متقابل علمی ، آموزشی و پژوهشی منظم ، مستمر و هدفدار با مشارکت دانشجویان و اعضای هیات علمی و استفاده هر چه بیشتر از تجارب کسب شده و اصلاح مداوم روش های آموزشی / شرکت فعال دانشجویان و اعضای هیات علمی در برنامه های هفتگی ژورنال کلاب برگزار شده توسط گروه مجری / زمینه سازی برای همکاری و بهره گیری هماهنگ و متقابل از ظرفیت تمام مراکز علمی و پژوهشی مرتبط در کشور.

ظرفیت پذیرش دکتری ژنتیک مولکولی94-95: روزانه : 35 نفر جمع کل : 35نفر

مواد امتحانی دکتری ژنتیک مولکولی: الف) زبان انگليسي، ب) استعداد تحصيلي، ج) دروس:  1- علوم سلولي و مولكولي، 2- بيوشيمي 3- بيوفيزيك.4- میکروبیولوژی - 5- ژنتیک

 

 

مطالب مرتبط:

مواد امتحانی دکتری ژنتیک مولکولی وزارت علوم

آزمون های کشوری دکتری ژنتیک مولکولی

کلاس کنکور دکتری ژنتیک مولکولی

جزوات نفرات برتر دکتری ژنتیک مولکولی

ظرفیت پذیرش دکتری ژنتیک مولکولی

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید