ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

4479196

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ با اشاره به جلسه با عین‌اللهی گفت که در این جلسه مقرر شد وزارت بهداشت سهمیه قانون برقراری عدالت آموزشی بر اساس سهم ۳۰ درصدی مشخص شده در قانون را در دفترچه انتخاب رشته اعمال کند.

 

علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، در توضیح جلسه کمیسیون متبوعش، گفت: این جلسه با حضور وزیر بهداشت و معاون آموزشی وزیر در خصوص نظارت بر حسن اجرای مصوبه افزایش ظرفیت رشته های پزشکی و دندانپزشکی برگزار شد.

وی توضیح داد: از آن جا که در سال‌های گذشته بر خلاف مصوبه مجلس در قانون عدالت آموزشی، سهمیه مناطق محروم در دفترچه انتخاب رشته پزشکی به جای 30 درصد، تنها 6 درصد اعمال شد، لذا موضوع نحوه پذیرش پزشکی عمومی در آزمون سراسری سال جاری مورد بررسی قرار گرفت؛ مقرر شد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سهمیه قانون برقراری عدالت آموزشی بر اساس سهم 30 درصدی مشخص شده در قانون را در دفترچه انتخاب رشته اعمال کرده و توزیع این سهمیه را در استان‌ها متناسب با نیازمندی بر اساس جمعیت، بار بیماری و سرانه پزشک بدون در نظر گرفتن ردیف استخدامی ابلاغ کند.

خضریان افزود: همچنین قرار شد مستندات میزان منابع مورد نیاز جهت اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام شده و گزارش تخصیص منابع توسط سازمان برنامه و بودجه به کمیسیون ارسال شود. در راستای ارزیابی وضعیت فعلی کشور از منظر عدالت پزشکی و توزیع عادلانه امکانات و پزشک در مناطق مختلف، وزارت بهداشت مکلف به ارائه آمار پزشکان طرحی و غیرطرحی اعم از قراردادی، پیمانی، رسمی و متعهد و اعلام میزان ظرفیت و مشخصات مراکز آموزشی درمانی به تفکیک میزان بهره برداری فعلی به کمیسیون شد.

خضریان در پایان با اشاره به تأکید کمیسیون بر افزایش ظرفیت بومی گزینی در موضوع آزمون دستیاری، گفت: در این جلسه مقرر شد وزارت بهداشت گزارش دقیقی در این خصوص برای ارزیابی بیشتر در اختیار کمیسیون اصل نود مجلس قرار دهد.

 

 

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید