ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

دبیر انجمن داروسازان ایران تاکید کرد که قبل از هرگونه ابلاغ یا تغییر در آیین‌نامه فعلی تاسیس داروخانه‌ها، نیاز است سند توسعه اشتغال داروسازان ایران با حضور نمایندگان تمام ذینفعان تهیه شود.
مهدی سجادی اظهار داشت: بی‌شک همه ما از تکمیل و بهینه سازی آیین نامه‌ها استقبال می‌کنیم، ولی موضوع اساسی این است که هرگونه تغییر باید مبتنی بر آسیب شناسی برنامه‌ها و آیین نامه‌های قبلی باشد تا به گونه‌ای عمل نشود که به قول معروف از چاله بیرون بیاییم و در چاه بیافتیم.
سجادی تصریح کرد: خوشبختانه نظام دارویی کشور، در این سال‌ها توانسته در ابعاد مختلف، دستاوردهای بزرگی حاصل کند که یکی از آن‌ها تسهیل دسترسی مردم به داروخانه‌ها است؛ به طوری که در اغلب مناطقی که خدمات پزشکی و درمانی ارائه می‌شود، شاهد راه‌اندازی داروخانه‌ها بوده‌ایم.
وی ادامه داد: ضمن اینکه تغییرات پیاپی آیین نامه‌ها نیز امر ناپسندی است که موجب القای ناپایداری و بی‌ثباتی به فضای کسب و کار شده، اجرای سیاست‌ها را فرسایشی کرده و ناامنی ذهنی برای داروسازان ایجاد می‌کند.
وی اظهار کرد: در حال حاضر تعدادی از داروسازان، مجوز تاسیس داروخانه دریافت کرده‌اند و در جستجوی محل مناسب برای راه‌اندازی داروخانه خود هستند و قطعا اگر برخی مناطق این پتانسیل را از لحاظ جمعیتی و وجود مراکز درمانی داشته باشد، دارندگان مجوز تاسیس داروخانه، این مناطق را شناسایی کرده و داروخانه خود را آنجا تاسیس خواهند کرد.
سجادی ادامه داد: اگر هدف از تغییر آیین‌نامه تاسیس داروخانه‌ها، اشتغال‌زایی برای فارغ التحصیلان جوان داروساز است، باید به دور از واکنش‌های لحظه‌ای و هیجانی، در این خصوص بسته جامع اشتغالزایی داروسازان تدوین شود که در این بسته، ورودی‌ها و محل‌های تقاضای اشتغال داروسازان، کاملا مدیریت شده و مبتنی بر نیازسنجی‌ها شکل گیرد.
وی در پایان گفت: انجمن داروسازان ایران، بر اساس بیش از یکصد سال فعالیت صنفی و تشکلی، تبعات و عواقب ناگواری را به دنبال تغییرات جدید، احساس می‌کند که به صورت دومینویی می‌تواند مخاطراتی را به فضای اقتصاد داروخانه‌ها تحمیل کند و بر این اساس، با تغییرات جدید آیین نامه تاسیس داروخانه‌ها، به این شکل و با فرایند فعلی، کاملا مخالف است.

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید