ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

بر اساس مصوبه جدید هیات عالی جذب شورای انقلاب فرهنگی سن شرکت در فراخوان جذب برای متقاضیان کرسی استادی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در دوره دکتری به ۴۵ و کارشناسی ارشد نیز تا ۴۰ سال افزایش می‌یابد.

 بر اساس این مصوبه سقف سن شرکت در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه‌ها در مقایسه با گذشته افزایش پیدا کرده است و ما ملزم به اجرای این مصوبه هستیم.

وی در ادامه تصریح کرد: در گذشته و قبل از تصویب مصوبه فعلی، سن شرکت در فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای متقاضیان دکتری ۴۰ و کارشناسی ارشد نیز ۳۵ سال تعیین شده بود. اما با تصویب و ابلاغ مصوبه جدید هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی این سن افزایش پیدا کرده است.

معاون تایید صلاحیت مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم تاکید کرد: در حال حاضر سقف سن جذب برای متقاضیان دکتری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ۴۵ سال و برای متقاضیان کارشناسی ارشد نیز به ۴۰ افزایش پیدا کرده است.

دکتر مختاری تاکید کرد: البته بین سن ۴۰ تا ۴۵ و ۳۵ تا ۴۰ نیز یک امتیازی برای متقاضیان هیات علمی که سن کمتری دارند، قائل شده است که به نوعی به جوان‌گرایی نیز توجه کرده باشیم. یعنی کسانی که در سن پایین هیات علمی می‌شوند امتیازی از نظر عددی و کمی داشته باشند که در ابلاغیه جدید هیات عالی جذب شورای انقلاب فرهنگی اشاره شد.

دکتر موسوی یادآور شد: مصوبه جدید هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال جاری اجرایی خواهد شد و ما در فراخوان جذب امسال این ویژگی‌ها را لحاظ خواهیم کرد.

معاون تایید صلاحیت مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم یادآور شد: فراخوان جذب هیات علمی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی به احتمال زیاد در آبان ماه جاری منتشر خواهد شد و متقاضیان می‌توانند در این فراخوان شرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم با مصوبه جدید هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی موافق است و فکر می‌کنیم این مصوبه مزایای زیادی خواهد داشت. در واقع متقاضیانی برای جذب وجود دارند که در سن ۴۰ تا ۴۵ قرار گرفته و از قابلیت علمی بالایی برخوردار می‌باشند و نمی‌شود به صِرف اینکه سن آنها بالای ۴۰ بوده از امکان رقابت برای جذب دانشگاه‌ها از گردونه رقابت حذف شوند.

مختاری تاکید کرد: با توجه به اینکه شرایط سنی افراد برای شرکت در فراخوان امتیازبندی شده و افرادی که جوان و قابلیت علمی بالاتری داشته باشند از امتیاز بالایی برخوردار می‌شوند. بر این اساس کسانی که بین ۳۵ تا ۴۰ قرار دارند امتیازاتی برای فراخوان جذب در مقایسه با افرادی که بین ۴۰ تا ۴۵ هستند کسب خواهند کرد.

دکتر موسوی در خصوص سن بازنشستگی اعضای هیات علمی، گفت: سن بازنشستگی اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها در حوزه استخدامی قرار دارد. بنابراین به مرکز جذب وزارت علوم ارتباطی ندارد و ما در این زمینه صاحب نظر نیستیم.

معاون تایید صلاحیت مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم در خصوص ظرفیت جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها برای سال جاری نیز گفت: ما بر اساس دامنه‌ای که مرکز نظارت وزارت علوم آن را تعیین و به دانشگاه‌ها اعلام می‌کند، تصمیم‌گیری می‌کنیم. مثلا دانشگاهی اعلام می‌کند در رشته‌های مختلف ۲۰ هیات علمی نیاز دارد و این درخواست بر اساس طرح آمایش در مرکز نظارت وزارتخانه بررسی می‌شود، در نهایت ظرفیت پذیرش در این دانشگاه‌ها را اعلام و تخصیص می‌نماید.

وی در پایان در خصوص علت تاخیر در اعلام فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها برای سال جاری نیز گفت: این موضوع دلایل فنی داشت که یکی از این دلایل وجود پرونده‌های جذب از دوره قبل بود که هنوز به نتیجه‌ای نرسیده است. اگر فراخوان جدیدی نیز اعلام می‌کردیم عملا در خصوص پرونده‌های قبلی تضییع حقی صورت می‌گرفت. بنابراین به احتمال زیاد پرونده‌های قبلی و نتایج فراخوان سال گذشته تا آبان ماه اعلام می شود و فراخوان جدیدی از همین ماه منتشر خواهد شد.

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید